Petru Kvitovou a Radka Štěpánka čeká v Perthu speciální silvestrovský večer

Čeští tenisté Petra Kvitová a Radek Štěpánek ze svých těl dostávali únavu po dvou zápasech v řadě na Hopmanově poháru v Perthu. Už od odpoledních hodin se ale začali připravovat na silvestrovský večer, který je zároveň speciální charitativní akcí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští tenisté před slavnostním galavečerem | Foto: Jaroslav Plašil

"Jde o galavečer, takže místo žertovního převleku oblečeme šaty, smoking a motýlka. Připravovat se začnu patnáct minut předem," říká Radek Štěpánek, který se slavnostního večera v Perthu zúčastní poprvé.

To Petra Kvitová si zdejších silvestrovských oslav užila už před dvěma roky, kdy na nakonec vítězném Hopmanově poháru reprezentovala Česko s Tomášem Berdychem. A byl to podle ní příjemný večírek zapadající do rodinné atmosféry turnaje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petra Kvitová a Radek Štěpánek oslaví Silvestra na charitativním večeru

"Jelikož turnaj sám je speciální akcí, tak se ve stejném duchu nese i Silvestr, večer je hodně o týmech. Když jsme tady byli s Tomášem Berdychem, tak byla aukce, kde se dražila spousta věcí, i Tomáš něco vydražil. Po dvanácté hodině se pak zpívalo. Letos by tu měl být známý australský zpěvák, já ale asi nevydržím, moc neponocuju," usmívá se Petra Kvitová.

A ani Radek Štěpánek prý kvůli vlastnímu sportovnímu programu na přelomu roku zpravidla nevydrží do půlnočního přípitku. "Silvestra jsem neslavil minimálně posledních deset let. Pamatuju si, že jsme byli na turnajích a půlnoci jsem nikdy nedožil."

Berdych vydražil kytaru a dres

Ale charitativní akce by se český tenista zúčastnil rád. Petra Kvitová si zkouší vzpomenout na suvenýry, které před dvěma lety vydražil Tomáš Berdych, prý to byly kytara a možná dres. „Šlo o kytaru Pearl Jam a podepsaný dres Manchesteru United, tuším.“

Slavnostní stůl, kterému usedne český tým | Foto: Jaroslav Plašil

Ale zrovna o ten by Radek Štěpánek zájem neměl. Jeho oblíbeným týmem není Manchester United, ale Chelsea, a navíc dres klubu, za který chytá jeho kamarád Petr Čech, už má.

"Podepsaný dres bych mohl dražit spíš já (smích). Když tam bude něco zajímavého, čemu fandím, tak se chytím, například něco od U2," přiznává před silvestrovskou charitativní dražbou na Hopmanově poháru český tenista Radek Štěpánek.

Jaroslav Plašil, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme