Plíšková na titul ve Stanfordu nedosáhla, ve finále podlehla Kerberové

Karolína Plíšková na svůj pátý titul v kariéře na okruhu WTA nedosáhla. Česká tenistka nestačila ve finále turnaje ve Stanfordu na Němku Angelique Kerberovou, které podlehla po třísetové bitvě 3:6, 7:5 a 4:6 za dvě hodiny a sedm minut.

Karolína Plíšková vypadla z wimbledonské dvouhry hned ve druhém kole

Karolína Plíšková vypadla z wimbledonské dvouhry hned ve druhém kole | Zdroj: Reuters

Plíškové se tentokrát nedařilo na servisu, v zápase ztratila podání hned desetkrát. Rychlý brejk Kerberové v úvodní sadě ještě dokázala čtvrtá nasazená hráčka smazat, ale od stavu 3:2 prohrála pět her v řadě.

Ve druhé sadě šla Plíšková postupně čtyřikrát do brejku, ale pokaždé záhy sama o servis přišla a nechala soupeřku vyrovnat. Zužitkovala až ten pátý, kterým se dostala do vedení 6:5. V následujícím gamu si už rodačka z Loun servis udržela.

Tři Češky v elitní desítce žebříčku WTA. Kvitovou a Šafářovou doplnila Plíšková

V rozhodujícím třetím setu měla blíže k vítězství Plíšková, která šla dvakrát do brejku, ovšem o výhodu stejně jako v předchozí sadě hned přišla.

Rozhodla desátá hra a v pořadí již desátá dvojchyba české tenistky. Tou nabídla Kerberové druhý mečbol, který Němka díky forhendu Plíškové do sítě využila.

Třiadvacetiletá svěřenkyně trenéra Jiřího Vaňka se díky finálové účasti ve Stanfordu posune do první desítky žebříčku WTA. Plíšková poskočí na osmé místo za sedmou Lucii Šafářovou, Petra Kvitová bude čtvrtá.