Plíšková poprvé postoupila do finále turnaje WTA

Česká tenistka Karolína Plíšková poprvé v kariéře postoupila do finále turnaje WTA. V Kuala Lumpuru vyhrála v semifinále nad Japonkou Ajumi Moritaovou za pouhých 48 minut po setech 6:0 a 6:2.

Karolína Plíšková

Karolína Plíšková | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

Plíšková si šla za vítězstvím už od prvních minut, v první sadě jednoznačně dominovala a za 18 minut nadělila své soupeřce dokonce ‚kanára‘. Při svém servise přišla za celou první sadu o jeden jediný fiftýn.

Japonku Moritaovou, která je ve světovém žebříčku na 55. místě, jasně předčila i ve druhém setu, hned v prvním gamu jí vzala servis a náskok si držela až do konce, kdy tento kousek v osmé hře zopakovala. Při vedení 40:0 pak proměnila druhý mečbol.

Ve finále bude Plíšková bojovat o titul s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou, která v semifinále zdolala Rusku Anastasju Pavljučenkovovou. Finále je na programu v neděli.

Tenisový turnaj žen v Kuala Lumpuru (tvrdý povrch, dotace 235.000 dolarů):

Dvouhra - semifinále:

Karolína Plíšková (ČR) - Moritaová (4-Jap.) 6:0, 6:2, Matteková-Sandsová (USA) - Pavljučenkovová (3-Rus.) 6:4, 6:1.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít