Plíšková postoupila v Miami do 3. kola. Další dvě Češky vypadly

Tenistka Karolína Plíšková udolala na štědře dotovaném turnaji v Miami Němku Anniku Beckovou ve třech setech a postoupila do třetího kola. S turnajem se naopak loučí Barbora Záhlavová Strýcová i Tereza Smitková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karolína Plíšková porazila krajanku Lucii Šafářovou ve druhém českém čtvrtfinále za sebou | Zdroj: Reuters

Čtrnácté nasazené hráčce turnaje Karolíně Plíškové se proti Beckové nedařilo v prvním setu. Kazila podání a sadu ztratila 2:6. Němka Plíškovou dvakrát brejkla i ve druhém setu, rodačka z Loun ale těžkou situaci ustála a vyrovnala.

Vyrovnané utkání se nakonec protáhlo na téměř dvě hodiny a jako rozhodující se nakonec ukázal proměněný brejkbol ve třetí hře třetí sady. Karolína Plíšková vyhrála 2:6, 6:3 a 6:4 a postoupila do 3. kola. Soupeřkou jí bude Španělka Badosaová, až 419. hráčka světa a držitelka divoké karty.

Dalším českým zástupkyním se ve druhém kole vedlo hůře. Tereza Smitková sice získala první set proti Rumunce Beguové 7:5, další dva ale ztratila shodně 4:6 a s turnajem se loučí.

Už druhou Češku na turnaji vyřadila Francouzka Mladenovicová, která si po Kláře Koukalové poradila i s Barborou Záhlavovou-Strýcovou. Devatenáctá nasazená hráčka turnaje končí po prohře 5:7 a 2:6.

Výsledky tenisového turnaje mužů a žen v Miami
Ženy:
Dvouhra - 2. kolo:
Karolína Plíšková (14-ČR) - Becková (Něm.) 2:6, 6:3, 6:4, Mladenovicová (Fr.) - Záhlavová-Strýcová (19-ČR) 7:5, 6:2, Smitková (ČR) – Beguová (Rum). 7:5, 4:6, 4:6.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme