Plíšková smetla Italku Erraniovou, na 'malém Masters' je v semifinále

Pouze necelou hodinu trval na turnaji Elite Trophy v čínském Ču-chaj souboj Karolíny Plíškové a Italky Sary Erraniové. Češka si hladkým vítězstvím 6:0 a 6:3 zajistila vítězství ve skupině C a postup do semifinále hráček, kterým těsně unikl Turnaj mistryň.

Karolína Plíšková postoupila v čínském Tchien-ťin do semifinále po vítězství nad Babosovou | Zdroj: Reuters

Zatím nejrychlejší set turnaje Elite Trophy trval pouhých 22 minut. Karolína Plíšková během něj získala 25 míčků, její soupeřka, Italka Sara Erraniová, jen osm. Třetí nasazená hráčka turnaje se tak ujala vedení jednoznačným výsledkem 6:0.

Jasný průběh měl souboj třinácté hráčky světa s osmnáctou i ve druhé sadě. Drobné komplikace si Karolína Plíšková způsobila až za stavu 5:1, kdy Češka dovolila Erraniové využít jediný brejkbol. O chvíli později ale dvěma esy zápas zakončila konečným skóre 6:0 a 6:3.

Za pouhých 57 minut si rodačka z Loun vybojovala první místo ve skupině C a tím pádem i postup do semifinále Elite Trophy. Turnaj v čínském Ču-chaj je určen hráčkám z druhé desítky světového žebříčku, kterým unikla účast na Turnaji mistryň.

Druhou jistou semifinalistkou je Venus Williamsová, která po dvou vítězstvích ovládla skupinu A.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít