Plíšková ve Wu-chanu končí ve čtvrtfinále, přesto se vrátí do top 10

Italce Robertě Vinciové se na turnaji v čínském Wu-chanu daří proti Češkám. Po osmifinálové výhře nad Petrou Kvitovou vyřadila o kolo později také Karolínu Plíškovou. Rodačka z Loun si ale čtvrtfinálovou účastí zajistila návrat do elitní desítky světového žebříčku a díky konci sezony Sereny Williamsové se přiblížila i Turnaji mistryň.

Fed Cup 2014, tenis, Karolína Plíšková

Fed Cup 2014, tenis, Karolína Plíšková | Foto: Filip Jandourek

Karolína Plíšková sice dokázala v prvním setu dotáhnout náskok Roberty Vinciové po úvodním brejku a dostala se až do zkrácené hry, tu ale nezvládla a vedení 1:0 na sety darovala Italce dvojchybou. Osmá nasazená Češka chybovala také na začátku druhé sady, kdy soupeřce okamžitě darovala své podání.

Roberta Vinciová byla naopak na servisu během druhého setu bezchybná. Po hodině a 17 minutách vyhrála 7:6 a 6:3 a slaví druhé vítězství nad českou soupeřkou během 24 hodin. Včera totiž vyřadila i Petr Kvitovou.

Karolína Plíšková si i přes porážku polepší ve světovém žebříčku. V Číně totiž vylepšila své osmifinále z loňského roku a body navíc jí pomohou v příštím vydání zpět do elitní desítky žebříčku WTA.

Zároveň pořád zůstává i v těsném boji o účast na Turnaji mistryň. Do Singapuru Karolínu Plíškovou přiblížilo i rozhodnutí Sereny Williamsové, která ukončila sezonu. V závěrečném klání osmi nejlepších tenistek sezony se tak jedno místo uvolnilo.