Po Lendlovi s Borgem by mohli přijet Agassi a Grafová

Dvacet šest grandslamových titulů měli dohromady tenisté, kteří se včera střetli v Ostravě. Největší porce z tohoto počtu náležela Bjornu Borgovi a Ivanu Lendlovi. Právě při jejich vzájemném střetnutím, devátém v historii, bylo vidět, že českým tenisovým fanouškům nejsou bývalé hvězdy lhostejné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenisový dvorec | Foto: Jan Pokorný | Zdroj: Český rozhlas

Ze tří čtvrtin plná vítkovická hala vítala místního rodáka Lendla s nadšením a ten, jak je jeho zvykem, se divákům odvděčil nikoliv legráckami a prvky z cirkusového představení, ale perfektní soustředěnou hrou. A zároveň jim i připomněl, jaká to je vzácnost slyšet: ,,Hra Lendl," nebo případně ,,Hra Borg."

Podle nadšení diváků je zřejmé, že to celé nebylo jen o jménu Ivana Lendla, protože na zvedání lidí ze sedaček při některé z dechberoucích výměn vítězů dohromady devatenácti grandslamů jsou potřeba minimálně dva.

Přehrát

00:00 / 00:00

Po Lendlovi s Borgem by mohli přijet Agassi a Grafová

Po jedné z nich odměnili fanoušci hráče dlouhým potleskem, ostatně Borg tomu přidal předstíraným vztekem, když po prohraném míči zahodil raketu a naoko unavený Lendl si zase sedl na stoličku pro čárového rozhodčí. A když se po posledním míči vydal padesátiletý Lendl k síti potřást pravicí o čtyři roky staršímu Bjornu Borgovi, nezapomněl zaplněné hale poděkovat.

,,Mám fantastické pocity. Nebyl jsem nervóznější, než normálně, protože jsem zvyklý hrát velké zápasy před mnoha diváky, i když tohle bylo výjimečné a bvylo to fajn. Vy mě neberete vážně, já tvrdím, že v podobných utkáních jde o kvalitní tenis a aby měli lidé na co koukat, není důležité, kdo vyhrál," byl spokojený jak Ivan Lendl, tak zástupci pořádající agentury Česká sportovní.

,,Do třetice všeho dobrého u nás neplatí, příští rok budeme pokračovat v Praze. Prozradím, že by měly na jedné straně dvorce nastoupit bývalé světové jedničky opačného pohlaví," naznačil Miroslav Černošek, majitel agentury.

K dešifrování jeho slov jsou potřeba zákulisní informace, podle kterých by zmíněným mužem a ženou měl být pár Andre Agassi - Steffi Graffová. A protože by na druhé straně kurtu měla být minimálně podobně libozvučná dvojice, mělo by přiští rok v Praze jít o další velkou událost.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme