Po mononukleóze ubrala. Méně je někdy více, potvrzuje se Kvitové na letošním US Open

Tenisté Petra Kvitová a Tomáš Berdych budou bojovat o postup do čtvrtfinále dvouher US Open. Zatímco Berdych si už v minulosti účast v nejlepší osmičce newyorského turnaje zajistil, pro Kvitovou by šlo o vůbec první takový úspěch v největším americkém městě. Česká reprezentantka má k němu před zápasem s Britkou Kontovou zřejmě historicky nejblíže a paradoxně v sezoně, která je nejkomplikovanější za poslední roky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pojď! Petra Kvitová bude dnes usilovat, aby svůj typický pokřik mohla premiérově předvést ve čtvrtfinále newyorského grandslamu

Pojď! Petra Kvitová bude dnes usilovat, aby svůj typický pokřik mohla premiérově předvést ve čtvrtfinále newyorského grandslamu | Zdroj: Reuters

Před několika dny na otázku, jestli kvůli vedru nějak omezovala svoji přípravu v New Yorku, když má teď za sebou celkem solidní zápasovou praxi, odpovídala dobře naladěná Petra Kvitová, že moc netrénuje.

A ani moc nepřeháněla. Někdy na začátku roku, aniž by o tom věděla, prodělala mononukleózu a s následky bojuje dodnes.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petra Kvitová přiznává, že po prodělané mononukleóze se teď v tréninku více šetří

„Než jsem přijela do Ameriky, tak jsem moc netrénovala,“ přiznává Petra Kvitová a naráží tím i na slabost, která ji ještě v létě během jednoho zápasového tréninku s Lucií Šafářovou v Prostějově přepadla.

„Po Wimbledonu jsem měla pár dní volno, na to jsem začala dělat trochu kondici a první tenisový trénink jsem šla hned hrát s Luckou. Nebyl to úplně dobrý nápad. Lucka hraje rychle a není to o dostávání se do tempa. Snažila jsem se držet krok a fyzicky jsem to nezvládla. Do toho i to teplo,“ popisuje.

Berdych investuje do trenérského týmu. Teď by se to mohlo ukázat, věří Lendl

Číst článek

„Nebylo mi úplně nejlíp. Trénink jsem skončila dřív. Z testů jsem pak zjistila, že jsem měla mononukleózu,“ přibližuje události z půlky července.

Od té doby už je Petra Kvitová mnohem ostražitější a týká se to i práce kondičního kouče Davida Vydry. Právě dlouholetý spolupracovník Tomáše Berdycha před nedávnem tým současné světové čtyřky posílil.

„Hodně na mně pozná, jak se cítím. Na to nasazuje věci, které si myslí, že je potřeba udělat. Má na to cit,“ chválí si spolupráci.

Kvitové ale může v polovině US Open také pomoci, že zatím v New Yorku nemusela hrát za nepříjemného počasí, své zápasy navíc vyhrávala rychle. Takže by paradoxně ve své nejsložitější sezoně mohla na dříve neoblíbeném místě uhrát nejlepší výsledek.

„Nějaký tlak na mě asi je. Já si ho ale nepřipouštím. Situace je taková, jaká je. A i to mi pomáhá, jak se se vším poprat,“ říká Petra Kvitová.

Jaroslav Plašil, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme