Pomáhali jsme si s Maxem jako tým, řekla Hlaváčková po výhře v mixu na US Open

Česká tenistka Andrea Hlaváčková získal svůj druhý grandslamový titul. Po předloňském triumfu s Lucií Hradeckou v ženské čtyřhře na Roland Garros teď vybojovala společně s Bělorusem Maxem Mirným titul v mixu na US Open. S českou tenistkou, kterou za pár hodin čeká ještě semifinále deblistek, mluvil v New Yorku reportér Českého rozhlasu Jaroslav Plašil:

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrea Hlaváčková se na US Open postarala o velké překvapení | Zdroj: ČTK

Andreo, už víte, jaké to je být vítězkou deblového turnaje. Jaké pocity zažíváte jako vítězka mixu?

Jsem nadšená, protože se mi v mixu ještě nikdy nepodařilo dostat se dál než do čtvrtfinále. Vystřídala jsem několik parťáků, všichni byli dobří deblisti, takže jsem si dávala za vinu, že je asi problém ve mně. Naštěstí to klaplo tady na US Open s Maxem.

Prošli jsme těžkými zápasy, nebyla to žádná cesta z kopce. Narazili jsme na silný pár v semifinále, kde jsme všichni čtyři hráli asi nejlepší tenis. Dneska jsme si poradili s nervy, protože jsme si pomáhali jako tým, což je v deblech a v mixech to nejzásadnější.

Přehrát

00:00 / 00:00

S čerstvou vítězkou mixu na tenisovém US Open Andreou Hlaváčkovou mluvil v New Yorku reportér Českého rozhlasu Jaroslav Plašil

Takže byl pro vás těžší semifinálový zápas proti wimbledonským vítězům Nestrovi a Mladenovičové?

Herně určitě. Ten den jsem za sebou měla tříhodinový maraton v deblu, na kurt jsem šla hodně unavená. Nakonec ale všechno šlo a vyhráli jsme z mečbolu, což se vždycky počítá jako neskutečný úspěch. Byl to asi těžší zápas. Dneska ale bylo těžké psychicky si uvědomit, že máme velkou šanci proti nenasazenému páru vyhrát.

Přijde mi, že až do finále se v mixu hraje pro radost a ve finále se hraje o všechno. Je totiž hrozný rozdíl, jestli grandslamový titul získáte, nebo ne. Hrozně dlouho bych si vyčítala, kdyby se nám to dneska nepovedlo.

Pohár, který jste získala, má velice zvláštní tvar. Připomíná vám něco?

Připomíná mi mísu na ovoce (úsměv). Já se těším, až mi domů přijde jeho zmenšená kopie, protože loni na konci, když mi chodily trofeje ze všech těch úspěchů – ony někdy chodí zpožděně – tak jsem před Vánocemi otevírala jeden balíček za druhým s krásnými trofejemi. Letos jsem si říkala, že jich moc nebylo, takže se těším na tu krabici z US Open.

Bude pro vás teď to čekání složitější, když jste tak nadšená a hladová po další výhře?

To si nemyslím. Jsem hrozně ráda, že necítím žádnou mega euforii z toho, že jsme vyhráli. Není to tak, že by ze mě něco spadlo, pořád v sobě cítím tenzi, že jdeme hrát a hrozně se na ten zápas těším. Jsem tedy ráda za to, že se teď takhle cítím.

Teď mě ještě čeká dopingová kontrola, pak si půjdu na chvilku lehnout. Koukneme na zápas Sereny, pokecáme s Luckou a s trenérem a pak na to půjdeme úplně čerstvě.

Když mi nejprve oznámili, že budu poprvé hrát mixové utkání před deblovým, tak jsem si nejprve říkala, že si dělají srandu. Co když se zraním? Protože debl je v ten den priorita.

Ale pak jsem si řekla, že vyhrály Williamsovy, prostě půjdu hrát proti silným servisům, je dobré se rozehrát. Já mám v nohách mnohem lehčí zápas než Serena, takže v tomhle na tom budeme vyrovnaně, alespoň budeme obě rozehrané a zvyklé na ten kurt.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme