Poslední česká tenistka ve dvouhrách US Open touží po cenném skalpu

Proti světové jedničce se nehraje tenis každý den. V noci ale takové utkání čeká Petru Kvitovou. Střetne se s Dinarou Safinovou ve třetím kole US Open. A cítí šanci, Ruska totiž ve Flushing Meadows zatím svými výkony soupeřky nestraší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová | Zdroj: ČTK

Podání, nebo chcete-li servis alfou a omegou úspěchu. Jedna teorie říká, že jde o technicky nejtěžší možný úder, při kterém se musí zkoordinovat hned několik složitých procesů najednou. Podle druhé je podání ale tím nejlehčím, protože jen u něj záleží pouze na samotném hráči. Jinými slovy nehraje v tom žádnou roli protivník. A právě na servisu, ale ne tak úplně vlastním,bude mít postavenou svou taktiku v utkání proti Dinaře Safinové i Petra Kvitová. Já myslím, že když jí budu chodit do druhého servisu jako v prvním kole, tak jí to bude dělat psychické problémy," prozradila česká tenistka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kvitová se chystá na světovou jedničku

Jen pro vysvětlení. Safinová, ač světová jednička se na US Open trápí. Oba její dosavadní zápasy došly až do třetího rozhodujícího setu. A ještě jeden důvod se dá najít, proč se Kvitová soustředí na druhý servis Rusky. Safinová udělala v prvním kole 11 a ve druhém kole 15 dvojchyb. To je enormně moc. "Je to v hlavě. Když si říkáte před druhým servisem, že nesmíte dát debla, tak ho určitě dáte. Hlavně u bab je to hrozně těžký," směje se Kvitová. "Nejsou pořád tak koncentrované, všechno si vždy strašně berou. Když uděláte dvě dvojchyby, tak už máte myšlenky na další. Je to s námi těžké."

A i když podle druhé zmíněné teorie, má podávající člověk vše ve vlastních rukách nebo spíš v hlavě, soupeř na druhé straně kurtu může jeho podání ovlivnit. "Když si stoupne dva metry do kurtu, asi to bude dobrý return, Holky si ale většinou stoupnou dopředu a pak poskakují zpátky. To, když víte, je vám jasné, že poodstoupí znovu. To už není tak hrozné. Pokud ale zůstane vpředu, tak je to takový psychický nátlak. Vidím to na protihráčkách. Když si tam stoupnu, tak ony už ty debly dávají samy, jak se snaží riskovat," vysvětluje poslední česká zástupkyně v ženské dvouhře na US Open.

Radim Sajbot Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme