Postup za 35 minut. Všechno do sebe dobře zapadlo, těší Kvitovou

Tenistka Petra Kvitová se vstupu do Wimbledonu obávala, ovšem svůj první zápas v roli obhájkyně titulu zvládla nad očekávání. Na centrkurtu v All England Clubu vyřadila Kiki Bertensovou z Nizozemska za pouhých 35 minut po hladké dvousetové výhře 6:1 a 6:0.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Manažer anglické fotbalové reprezentace Roy Hodgson se v hledišti asi hodně divil, že tenisový zápas může trvat méně než fotbalový poločas. Čemu přičítáte dobrý vstup do turnaje? Byly to zkušenosti, nebo třeba dobrý pocit z tréninku?

Obojí hrálo nějakou roli. Zkušenosti mi pomohly v tom, že jsem byla nervózní, ale už jsem věděla, co mám očekávat. Tréninky měly po nemoci konečně vzestupnou tendenci. Všechno do sebe dobře zapadlo. Jsem ráda, že jsem hrála tenis, jaký jsem chtěla. I se servisem jsem spokojená.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petru Kvitovou po vítězném vstupu do Wimbledonu zpovídal Jaroslav Plašil

Nechala jste si nějaký prostor na zlepšení? Třeba na servisu jste soupeřce povolila jediný míček, a to vlastní dvojchybou…

Ani jsem to nevnímala, řekl mi to až trenér. Servis se dá ale ještě pořád vylepšit, tolik es jsem zase nedala. Cítila jsem se dobře, ani jsem tolik nekazila, což pro mě bývá v prvních kolech obvyklé.

Máte tady hned od 1. kola rodiče, takže jste vlastně plynule navázala na finále…

Rodiče ale zítra odlétají, protože měli na dnešek pozvání do Royal Boxu (královské lóže – pozn. red.) na otevření ženské části turnaje. Doufejme ale, že ještě jednou na mé pozvání přijedou.

Kvitová a Berdych začali ve Wimbledonu vítězně, do 2. kola jdou další čtyři Češi

Číst článek

Je znát, že vás lidé v Anglii hrozně pozitivně vnímají, že jste si je za roky získala? Cítíte, že jde o místo, kde se vám daří, a kde je vám fajn?

Můžu to nazvat druhým domovem. Cítím se tady dobře nejen na kurtu, ale obecně. Všechno je tady takové poklidné, což mám ráda. Těší mě, že se Angličanům moje hra líbí a povzbuzují mě. I dneska mě překvapilo, jaká byla na centrkurtu atmosféra. Bylo to hezké.

Tenisový grandslamový turnaj Wimbledon 2015 | Foto: ČTK

Jaroslav Plašil, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme