Použít jestřábí oko je umění, Pála jím nevládne

České tenistky vedou po prvním dnu úvodního kola elitní skupiny Fed Cupu v Německu 2:0 na zápasy, a už po první nedělní dvouhře mohou teoreticky slavit postup. První bod vybojovala Iveta Benešová, ten druhý Petra Kvitová - obě po třísetových výhrách. Ne všechno se ale do zpravodajství vejde a jeden takový moment Vám teď představíme.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fedcupový tým: zleva Petra Kvitová, Barbora Záhlavová-strýcová, Lucie Hradecká, Iveta Benešová a kapitán Petr Pála | Foto: Pavel Lebeda - Česká sportovní

Na první pohled jde o detail, banalitu, nepodstatnou věc, ale bližší zkoumání nás může snadno přesvědčit o opaku. Umět používat jestřábí oko správně a navíc v době, kdy je to důležité, není jen tak. A platí to také v případě fedcupového utkání, kdy může tenistce pomáhat s žádostí o kontrolu dopadu míčku kapitán na lavičce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Použít jestřábí oko je umění, Pála jím nevládne, jak odhalil Jaroslav Plašil

"Nebyla jsem z toho zrovna šťastná, protože jsem věděla, že ten míček byl v kurtě. Asi mi chtěl pomoct, aby to už byl game,' smála se po zápase Iveta Benešová historce, která se přihodila uprostřed rozhodující třetí sady. Česká tenistka vedla 3:2 a při svém podání 40:30, když Petr Pála zastavil žádostí o kontrolu výměnu v domění, že Němka Lisická zahrála do autu.

A protože míček dopadl ještě pár centimetrů před čáru, vyvolalo gesto kapitána i řadu nechápavých pohledů.

"Já jsem ten balón viděl sporně a po odehrání - já jsem to zahlásil špatně. Vypadalo to všelijak, zkusil jsem to. Jsem rád, že Iveta ten game podržela, protože to bych si vyčítal," ulevilo se i Petru Pálovi, že tento míček nakonec o ničem podstatném nerozhodoval, a vzápětí také přiznává, že už si dával ve druhém zápase Petry Kvitové na podobné okamžiky větší pozor.

"Holky to vidí lépe, asi se jim do toho nebudu motat," říká Petr Pála, kterému ale zásadní tahy ve fedcupových zápasech vycházejí.

"My potřebujeme třetí bod a je mi úplně jedno, kdo ho uhraje. Čtyřhru umíme, ale samozřejmě budu rád, když to uhrajeme už předtím. Všechny tři zápasy jsou otevřené, to bylo vidět dneska. Hlavně Petra to na konci vydřela, Iveta byla na konci lepší," nemá ještě postup za hotový Petr Pála.

Jaroslav Plašil, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme