Povinná bílá i daný start obhájců. Tenisté na Wimbledonu drží letité tradice

Tenisový Wimbledon, to je hned několik po léta udržovaných tradic. Jedna z nich se týká i šampionky z let 2011 a 2014 Petry Kvitové, která dnes, v přesně určenou dobu, do slavného turnaje vstupuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová se raduje v utkání s Číňankou Peng | Zdroj: Reuters

Čtrnáct českých tenistů před turnajem nevědělo, kdy bude hrát svůj zápas úvodního kola, ale Petra Kvitová to měla jasné. Obhájkyně titulu v ženské dvouhře pravidelně nastupuje v úterý ve dvě hodiny odpoledne na centrálním dvorci.

„Už to mám jednou za sebou, tak vím, jaké to bylo a co mě čeká, ale člověk neví, jak se s tím popere. Bylo to hodně přes sílu a zabrzděné, nic, s čím bych se cítila extra dobře,“ vzpomíná Petra Kvitová na tři roky starý zápas, ve kterém vstupovala do turnaje jako obhájkyně titulu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Některé z wimbledonských tradic představil s českými tenisty reportér ČRo Jaroslav Plašil

Nervozita k zápasům na travnatém grandslamu, tím spíš k těm úvodním, také patří, ale je spíš nepsanou wimbledonskou tradicí, na rozdíl od barvy oblečení.

„To, že se hraje v bílém, je hezké a neměnila bych to. Je to změna, že všichni musí být v bílém a je to povinné. Jak je kurt zelený, tak to tak patří, líbí se mi to,“ zamlouvá se bílá wimbledonská tradice Karolíně Plíškové.

Ke zdejším obyčejům můžeme přidat ještě jahody se šlehačkou a třeba také volnou neděli uprostřed turnaje. „I takový detail dělá turnaj výjimečným, je to tak dobře,“ přemýšlí Tomáš Berdych.

Nejlepší český tenista se vloni k volné neděli na turnaji neprobojoval, letos by to jistě rád změnil a dnes bude hrát proti svému prvnímu soupeři, Francouzi Chardymu. Zapojí se také dalších deset českých tenistů, přičemž pro čtyři z nich to budou zápasy proti krajanům.

 

Nemáš bílou? Nehraješ! :-) Ale my máme vždy plán B! Další video od #teamsafarovamatteksands! ;-) No whites. No play!...

Posted by Lucie Safarova on 26. červen 2015

Tenisový grandslamový turnaj Wimbledon 2015 | Foto: ČTK

Jaroslav Plašil, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme