Prague Open čeká české finále. O titul si zahrají Plíšková s Hradeckou

Tenisový turnaj Prague Open vyhraje Češka. Semifinále turnaje WTA, který se do Česka vrátil po pěti letech, vyhrála Karolína Plíšková nad Belgičankou Wickmayerovou a Lucie Hradecká nad krajankou Kateřinou Siniakovou.

Karolína Plíšková musela otáčet zápas s Pironkovovou

Karolína Plíšková musela otáčet zápas s Pironkovovou | Foto: Vojtěch Man

Jako první nastoupila na kurt Karolína Plíšková a první set proti Belgičacce Yanině Wickmayerové získala díky jedinému brejku. Ve druhé sadě sice nasazená jednička turnaje ztrácela 1:3, dokázala ale stav otočit a zvítězit 6:4 a 7:5.

Druhá semifinálová dvojice byla ryze česká a své zkušenosti zúročila Lucie Hradecká. Proti 18leté Kateřině Siniakové se prosadila tvrdým servisem i přesnou hrou v dlouhých výměnách. První set získala za 27 minut 6:2.

Ve druhé sadě se 18letá Kateřina Siniaková dostala z nepříznivého stavu 2:4 a získala čtyři hry za sebou. Za 45 minut využila čtvrtý setbol při podání Hradecké a vyrovnala.

Prvních 6 her rozhodující sady nenabídlo ani jeden brejbol. Pak ale podávající tenistka ztratila podání ve třech hrách v řadě, dvakrát takto chybovala Siniaková a nabídla soupeřce rozhodující výhodu.

Za hodinu a 51 Lucie Hradecká ukončila zápas esem a postoupila do svého sedmého finále v kariéře. Zvítězila 6:2, 4:6 a 6:4, do turnaje se přitom musela dostat z kvalifikace.

I přes zamračené počasí přilákaly semifinálové zápasy dva a půl tisíce návštěvníků, kteří naplnili kapacitu kurtů v pražské Stromovce, areál tak musel být pro další příchozí uzavřen.

Kateřina Siniaková a Lucie Hradecká na turnaji v pražské Stromovce | Foto: Vojtěch Man

Tenisový turnaj žen J&T Banka Prague Open (antuka, dotace 250 tisíc dolarů):
Dvouhra - semifinále:
Karolína Plíšková (1-ČR) - Wickmayerová (Belg.) 6:4, 7:5, Hradecká - Siniaková (obě ČR) 6:2, 4:6, 6:4.

Po prohraném semifinále nastoupila Kateřina Siniaková společně s Belindou Bencicovou do finále čtyřhry. V něm se česko-švýcarská dvojice utkala s ukrajinsko-českým párem Bondarenková-Hrdinová.

V prvním setu se Siniaková se svojí partnerkou dostaly rychle do vední 4:0 a set vyhrály 6:2. Druhá sada byla vyrovnaná do stavu 2:2, ale pak už Bencicová se Siniakovou svým soupeřkám víc nedovolily a i druhou sadu dotáhly do vítězství 6:2.

Čtyřhra - finále:
Bencicová, Siniaková (Švýc./ČR) - Bondarenková, Hrdinová (Ukr./ČR) 6:2, 6:2.

Kateřina Siniakova a Belinda Bencicová ve čtyřhře na turnaji v pražské Stromovce | Foto: Vojtěch Man

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít