Pražská O2 Aréna jako chameleon, začíná v ní tenisový měsíc

Kudy se v Praze dostat do O2 arény, to vám návštěvníci včerejšího koncertu Jennifer Lopez určitě rádi řeknou. Do osm let staré haly bez problémů trefí všichni, koho zajímají velké akce od zmíněných hudebních a tanečních show po sportovní zápasy. A zvláště v následujících týdnech se budou v moderní aréně střídat častěji než kdy dřív.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenistka Petra Kvitová při tréninku na finále Fed Cupu v moskevské Olympijské hale | Foto: Jaroslav Plašil

Ještě v noci dozníval halou hlas Jennifer Lopez, v pondělí to ale bude úplně jiný koncert. Marii Šarapovové se přezdívá "Sibiřská siréna" proto, že také není úplně zticha, má také hodně fanoušků a při pondělní exhibici proti Petře Kvitové budou stejně šťastní jako ti od zmíněné zpěvačky. Ale Šarapovová k tomu potřebuje úplně jiné jeviště.

"V sobotu má koncert Jennifer Lopez, takže kurt začneme stavět v noci ze sobotu na neděli. Ten kurt nám vydrží až do neděle 4. listopadu (finále Fed Cupu), pak ho zbouráme," vysvětluje za pořadatele Miroslav Černošek, jak promění O2 arénu, která se musí cítit jako chameleon. Jen s tím rozdílem, že nemění barvu kůže ale vnitřnosti.

Přehrát

00:00 / 00:00

Začíná tenisový podzim, v pondělí je exhibice Kvitová vs. Šarapovová

Nejdřív koncert, teď bude týden tenisová kvůli finále Fed Cupu, aby se vzápětí změnila na taneční parket, z něj na koncert, pak hokejovou arénu a opět tenisovou halu na finále Davis Cupu. A tohle všechno během tří týdnů.

"Na Fed Cup musíme mít kurt na úterý, na Davis Cup na pondělí. Ale teď kvůli exhibici bude udělaný už v neděli. Nevíme, jak dopadne Turnaj mistryň v Istanbulu, teoreticky může hrát Kvitová se Šarapovovou finále. Ale nemyslím si, že by chtěly ještě v pondělí trénovat."

Finále v Istanbulu spolu určitě hrát nebudou, ale s nechutí trénovat to byl dobrý odhad. Zatímco Šarapovová se ze základní skupiny dostala do bojů o titul na Turnaji mistryň, Kvitová se z něj kvůli nemoci odhlásila. A je otázkou, jestli k exhibici vůbec nastoupí.

"To je možná na exhibici to nejnapínavější. Bude to velké překvapení pro fanoušky, velký dárek. Nemám z Istanbulu přesné informace o léčbě Petry Kvitové, ale podle mě se obě tenistky na kurtu objeví. Otázkou je, kolik toho bude schopná odehrát, ale myslím si, že diváci ocení už jen samotnou přítomnost Petry Kvitové a Marie Šarapovové," říká tenisový expert Radiožurnálu Jaroslav Plašil.

Pokud by nemohla, bude Šarapovová v pondělí v půl osmé večer bavit diváky proti zatím neznámé soupeřce, ale i tak se dá očekávat zajímavý tenisový koncert.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme