Přeji ‚Berďovi‘ ať to celý vyhraje, říkal po vzájemném souboji Štěpánek

Tři čeští tenisté jsou zatím ve třetím kole grandslamového Roland Garros. Po Lucii Šafářové a Lukáši Rosolovi postoupil i ten nejlepší z nich, Tomáš Berdych, který po velkém boji udolal svého daviscupovéhpo spoluhráče Radka Štěpánka 3:1 na sety.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radek Štěpánek na French Open v utkání s Tomášem Berdychem

Radek Štěpánek na French Open v utkání s Tomášem Berdychem | Zdroj: Reuters

Ten okamžik v průběhu čtvrté sady o mnohém vypovídal, špatně trefený balónek vyletěl do velké výšky a jeden z podavačů jej dokázal po vzoru baseballistů zachytit přímo ze vzduchu.

Fanoušci tleskali a přidal se k nim i Radek Štěpánek. I důležitý zápas si dokázal užít.

„Byl to boj až do konce, dřeli jsme tam tři a půl hodiny. Myslím, že i ‚Berďa‘ toho má naběháno dost,“ říkal po utkání Štěpánek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Berdych postoupil do 3. kola French Open přes svého kamaráda Radka Štěpánka. "Byl to boj až do konce," řekl zkušenější Štěpánek.

„Myslím, že to není nic překvapivého. Radek držel průměr dobrých kraťasů celý zápas na neskutečné úrovni a udělal s tím spoustu bodů,“ přiznal velký favorit českého duelu Tomáš Berdych.

Radek Štěpánek se mu svou pestrou hrou dostal „pod kůži" a nebylo pro něj vůbec jednoduché, aby se prosadil svým agresivním stylem.

„To, co se odehrává na kurtu, mám v moci. Nevíš, co přijde. Jestli rána, kraťas, pomalý balón. To už moc lidí na Tour nehraje a je to pro ně nezvyk. Variace a změna rytmu dělá každému největší problémy,“ říká Radek Štěpánek, který už takto vyvedl z rytmu i jiné velké hráče.

Třeba loni ve Wimbledonu světovou jedničku a pozdějšího šampiona z All England Clubu Srba Novaka Djokoviće, kterému shodou okolností také podlehl 1:3 na sety ve druhém kole.

Tomáš Berdych na French Open v souboji s Radkem Štěpánkem | Foto: Reuters

„Berďovi jsem pogratuloval a popřál jsem mu, ať to celý vyhraje. Objali jsme se a teď jsme se spolu vyšlapali na kole,“ usmíval se Štěpánek.

„Bylo by to hezký, ale zbývá k tomu ještě spoustu zápasů a spoustu dřiny,“ uzavírá Tomáš Berdych.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme