Překvapení se nekonalo. Hlaváčková s Hradeckou podlehly v Singapuru Hingisové s Mirzaovou

České deblistky Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou svůj druhý zápas na Turnaji mistryň v Singapuru prohrály. Nejvýše nasazenému švýcarsko-indickému páru Martina Hingisová, Sania Mirzaová podlehly 3:6 a 4:6. O postup do semifinále budou Češky hrát v posledním utkání základní skupiny.

Sania Mirzaová a Martina Hingisová neztratily zatím na Turnaji mistrů jediný set | Zdroj: ČTK

Hingisová a Mirzaová, letošní vítězky čtyřhry na grandslamech ve Wimbledonu a US Open, se rychle ujaly vedení 3:0, a i když obě o svůj servis do konce sady ještě přišly, náskok udržely.

Petra Kvitová na Turnaji mistryň přetlačila kamarádku Lucii Šafářovou dvakrát 7:5

Začátek druhého setu vyšel českému duu výrazně lépe, Sania Mirzaová šla podávat už za stavu 4:1 pro Hlaváčkovou s Hradeckou. Dalších pět gamů ale ovládly nejvýše postavené hráčky žebříčku a stále tak platí, že na turnaji neztratily jediný set.

Ve svém posledním zápase Červené skupiny nastoupí Češky proti páru Kopsová-Jonesová/Spearsová.

Tenisový Turnaj mistryň v Singapuru (tvrdý povrch, dotace 7 milionů dolarů):
Dvouhra:
Bílá skupina:
Kvitová (4-ČR) - Šafářová (8-ČR) 7:5, 7:5, Muguruzaová (2-Šp.) - Kerberová (6-Něm.) 6:4, 6:4.

Červená skupina:
Hingisová, Mirzaová (1-Švýc./Ind.) - Hlaváčková, Hradecká (7-ČR) 6:3, 6:4, Babosová, Mladenovicová (4-Maď./Fr.) - Kopsová-Jonesová, Spearsová (6-USA) 7:6 (7:5), 6:2.