Přišel jsem o daviscupové panictví, směje se Veselý. Napravil páteční porážku

Čeští tenisté splnili svou záchranářskou misi v Indickém Dillí a také v dalším roce si zajistili účast v elitní skupině Davisova poháru. Třetí rozhodující bod přidal týmový lídr Jiří Veselý, kterého nová role spojená s velkým očekáváním dlouho svazovala.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Veselý přávě "přišel o daviscupové panictví". Vyhrál první důležitý zápas

Jiří Veselý přávě "přišel o daviscupové panictví". Vyhrál první důležitý zápas | Zdroj: ČTK

„V pátek jsem byl špatnej. Cítil jsem strašnou vinu a zklamání. Všichni ode mě očekávali bod a o to hůř se mi spalo a fungovalo. Ale když kluci dokázali vydřít čtyřhru, byl jsem v pozici, kdy jsem chtěl pátek napravit,“ přiznal teď už veselý Jiří Veselý.

Páteční nezdar povedlo napravit, indickou jedničku Bambriho porazil ve třech setech a získal rozhodující bod baráže.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jiří Veselý v Dillí přišel o "daviscupové panictví." Svěřil se Jaroslavu Plašilovi

I v nedělním zápase ale dlouho cítil, že se mu úvodní duel nepovedl. „Nervozita a zodpovědnost byla velká, ale byl jsem mentálně připravený, že to bude maso. Mohlo se stát cokoli, mohl jsem dostat křeče nebo mi mohlo být blbě,“ tušila jednička výběru Jaroslava Navrátila.

„Důležité bylo nechat tam srdce. Myslím, že jsem to dneska ukázal,“ řekl Jiří Veselý, který vybojoval své úplně první daviscupové vítězství v zápase hraném za nerozhodnutého stavu.

Tenisté vyhráli baráž Davis Cupu v Indii, rozhodující bod získal Jiří Veselý

Číst článek

Důležitý okamžik ve své kariéře okomentoval netradičně: „Přišel jsem o daviscupové panictví. Určitá úleva to samozřejmě je,“ smál se čtyřicátý hráč světového žebříčku, který teď věří, že mu nová zkušenost pomůže v růstu.

„Každá výhra v Davis Cupu je energie a sebevědomí navíc. Podmínky tady byly extrémní a to, že jsme dokázali zvítězit, je obrovský úspěch,“ zhodnotil úspěšně zvládnutou baráž Jiří Veselý.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme