Pro medaili si české tenistky došly v holinkách, pak skákaly do davu fanoušků

Jako první v historii si tenistky Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou došly pro olympijskou medaili v holinkách. Svérázně tak odstartovaly oslavy svého stříbrného úspěchu v ženské dvouhře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letní olympijské hry Londýn 2012, LOH, 5. srpna, tenis, čtyřhra žen, finále. Zleva stříbrné české tenistky Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká,zalté Američanky Serena Williamsová, Venus Williamsová a bronzové Rusky Kirilenková a Naděžda Petrovová. | Zdroj: ČTK

„Já jsem to navrhla doktorům a tak jsme to s nimi upekli, že je to dobrý nápad a že do toho půjdeme,“ říkala Andrea Hlaváčková, která s nápady během oslav rozhodně nešetřila.

Když totiž přišla před fanoušky v Českém domě na pódium, projevila přání skočit si po vzoru rockových hvězd do davu příznivců a nápad okamžitě realizovala.

„Bylo to zajímavé, to se mi ještě nikdy nepoštěstilo.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Oslavy stříbrných českých tenistek přiblížil Petr Kadeřábek

Andrea se nechala nejprve chytit fanoušky a následně několikrát vyhodit do vzduchu, nejvíce se ale těšila na úplně něco jiného.

„Tak snad přijde ta svíčková a pak půjdeme spát.“

Svíčková nakonec na stříbrné medailistky nezbyla, ale gulášem rozhodně nepohrdly.

„Moje poslední jídlo bylo těsně po zápase, celé odpoledne jsem nic nejedla, takže to bylo výborné,“ říkala spokojeně Lucie Hradecká. To už obě tenistky odpočívaly s medailemi položenými na stole.

„Jsou hodně těžké, velké, hezké. Jsem ráda, že ji nemusím mít celou dobu na krku. Jsou krásné, ale asi bude spát vedle mě na nočním stolku,“ těšily se Lucie Hradecká i Andrea Hlaváčková ze stříbrných medailí, které jim budou už navždycky připomínat největší úspěch kariéry, který řadí na úroveň výhry na Roland Gaross.

V úterý 7. srpna dopoledne od 10 hodin budou Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká hosty Dopoledního Radiožurnálu. Jak se cítily po tvrdém nedělním boji se sestrami Williamsovými? A jak hodně společná hra na kurtu utužuje přátelství mimo tenis? I na to se moderátor Jan Pokorný.

Igor Maňour, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme