Pro Petru je to výzva, určitě se nesesype, je si jist trenér Kvitové Kotyza

Na Staroměstské radnici bude v pravé poledne o jednu atrakci navíc. Zatímco turisté budou venku sledovat obvyklé střídání apoštolů na pražském orloji, tenisové fanoušky bude zajímat spíše to, co se děje uvnitř historické budovy. Z losování Fed Cupu se totiž dozvědí, jestli za český tým nastoupí ve finálovém zápase proti Srbsku největší opora Petra Kvitová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová | Foto: David Kubíček

Petra Kvitová bojuje už delší dobu se zdravotními problémy, od střevní virózy po zánět nosohltanu. Kromě exhibičního setu s Marií Šarapovovou už více než týden hlavně odpočívá a teprve včera si poprvé během přípravy na fedcupové finále zatrénovala. S týmovou kolegyní Klárou Zakopalovou, zhruba 75 minut a z taktických důvodů za zavřenými dveřmi.

Nejlepší česká tenistka se sice každým dnem cítí lépe, ale dost pravděpodobně ještě ne ideálně. Přesto by bylo velkým překvapením, kdyby ji dnes hodinu před polednem kapitán Petr Pála nenahlásil jako týmovou jedničku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petra Kvitová není zdravotně stoprocentně v pořádku, ale o finále Fed Cupu se připravit nenechá

„Doufám v to, chtěla bych hrát strašně moc, o nic jiného mi teď nejde,“ říkala Petra Kvitová už dříve, že sama hrát chce. Těší se na podporu plné haly a povzbuzovat ji mohou i vlastní zkušenosti a skvělé výsledky z minulých let.

A zřejmě se ani nedívá na to, co leží na druhé misce vah. Mohly by tam být totiž klidně strach z vlastní formy související s delším herním výpadkem, respekt ze soupeřek či obavy z případného nezdaru.

„Vzhledem k historii jejích sportovních výkonů měla okamžiky, kdy postupovala přes zranění a různé těžkosti. Tohle jí myslím do budoucna dodává další sílu. Je to výzva a ty se budou opakovat pořád dál, nehrozí, že by se z toho sesypala,“ myslí si trenér české tenistky David Kotyza.

Petra Kvitová stojí možná před největší výzvou celé své uplynulé kariéry, i vzhledem k tomu, jak účast v týmové soutěži pokaždé prožívá. Misky vah nesrovnává a jde do boje. I když oficiálně potvrzené to budeme mít až v poledne.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme