Proti Kanadě nastoupí vedle Plíškové i Smitková. Jsem ráda za šanci, cenní si příležitosti

Fedcupový kapitán Petr Pála zveřejnil druhé jméno, která nastoupí do dvouhry víkendového utkání s kanadskými tenistkami. K již známé jedničce českého týmu Karolíně Plíškové nominoval Terezu Smitkovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do víkendové dvouhry nastoupí Karolína Plíšková (druhá zleva) a Tereza Smitková (druhá zprava) | Zdroj: ČTK

„Jsem ráda za šanci nastoupit a že mi trenér důvěřuje. Snad tu šanci chytnu za pačasy,“ přála by si Smitková.

Jako první poslal los prvního fedcupového kola na kurt v Québecu Plíškovou. Dvaadvacetiletá Češka se střetne s Francoise Abandaovou. S 230. hráčkou žebříčku WTA se Plíšková doposud neutkala.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Terezou Smitkovou se před její fedcupovou premiérou bavil redaktor Jaroslav Plašil

Po úvodní dvouhře nastoupí na kurt Smitková a Gabriela Dabrowská. Bilanci mají tenistky zatím vyrovnanou, obě vyhrály jeden zápas.

„Dokáže dobře servírovat, i když ne vždycky. Hraje liftované míče, povrch by jí mohl sedět,“ myslí si Smitková.

V Quebecu trápil Smitkovou zraněný puchýř, nyní se ale už cítí stoprocentně fit. „Jsem připravená, puchýř už nebolí. Nemusela jsem ho ani lepit,“ řekla v rozhovoru pro Radiožurnál.

Před prvním startem ve Fed Cupu očekává jistou nervozitu. „Bylo by špatné, kdybych nervózní nebyla,“ nenechává se Smitková rozhodit.

 

Jako jediná z českých tenistek si fedcupový zápas zahrála Lucie Hradecká. Smitková tak plánuje zeptat se zkušenější kolegyně na pár rad.

„Určitě se optám. Ještě jsem ale nepřemýšlena na co všechno,“ smála se.

Do čtyřhry Pála předběžné přihlásil dvojici Lucie Hradecká, Denisa Allertová. Kapitán Kanady Sylvain Bruneau vybral pár Dabrowská, Sharon Fichmanová.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme