Radek Štěpánek je tenisově zpátky

Není to ještě tak dávno, co býval Radek Štěpánek nejlepším českým tenistou. Jenže loňská dlouhá nemoc a následná ztráta formy ho vytlačila z první dvacítky světového žebříčku postupně až do druhé padesátky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenista Radek Štěpánek | Foto: Česká sportovní/Pavel Lebeda

Teď už je Radek Štěpánek zdravý, a rád by se opět postupně vydrápal nahoru. S bodovým přírůstkem může počítat. Na rozdíl od minulého roku totiž první kolo Australian Open úspěšně zvládl.

Pocit ze hry mám dobrý a doufám, že se to bude ještě zlepšovat,“ usmíval se už po úspěšném prvním zápase v Melbourne Radek Štěpánek, Němce Gremelmayra porazil snadno ve třech setech, přestože zápasy s kvalifikanty bývají ošidné.

„Kvalifikant má tři vyhrané zápasy v zádech, je rozehraný, sebevědomí stoupá. Znám to i z vlastní zkušenosti, když jsem ty kvalifikace hrával. Chtěl jsem od začátku nastoupit koncentrovaný a nic nepodcenit. To se mi povedlo,“ pochvaluje si Štěpánek.

Teď ještě Radek Štěpánek do kvalifikace nemusí, na to má ještě bodů dost, navíc, teď i nějaké získá, protože loni v Austrálii vypadl hned v prvním kole. Ale s tímto by se český tenista jen nerad spokojil. Ostatně podřídil tomu i přípravu. A stylově, kvůli cestě vzhůru žebříčkem, běhal po horách.

Přehrát

00:00 / 00:00

Radek Štěpánek je tenisově zpátky

„Ta příprava byla hodně tvrdá, hodně náročná, ale vždycky se mi vyplatila a já doufám, že to nebude jinak i nyní. Zase jsme chodili po horách, lyžovali jsme, dělali jsme spoustu věcí. Běhal jsem všude možně po lesích a hájích. Akorát cesta domů trvala 23 hodin, což bylo trošku horší.“

Fyzička ovlivňuje psychiku

Fyzická kondice vždycky patřila k silnějším stránkám Radka Štěpánka, přesto už dlouho se prý český tenista na kurtu necítil jako teď.

„Ono se říká, že fyzička je psychika. Určitě to, že moje tělo je připravené, je pevné, že je silné, že má natrénováno mi dodává. Nemusím se trápit tím, jestli vydrží pětisetový zápas. Tyhle myšlenky hrozně pomohou po psychické stránce a můžu se soustředit pouze na hru,“ ví Radek Štěpánek.

Teď to ještě potvrdit v dalším zápase, ve kterém ani na fyzické kondici nemusí tak záležet. Radek Štěpánek si o postup do třetího kola zahraje proti dvoumetrovému Američanu Isnerovi, a ten poměrně často hraje utkání, ve kterých toho fanoušci kromě dělového servisu a returnu nebo pokusu o něj příliš neuvidí.

Ale český tenista takovým způsobem hry neopovrhuje. Přestože tady loni s jiným dlouhánem se silným servisem Karlovičem z Chorvatska prohrál.

„Mě to nevadí. Každý hráč má svou hru postavenou na něčem. Asi se nadá čekat příliš mnoho výměn, ale je potřeba se na to připravit a pokusit se postoupit dál,“ říká český tenista Radek Štěpánek.

Jaroslav Plašil, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme