Radek Štěpánek řeší před Davis Cupem příjemné komplikace

Český tenista Radek Štěpánek bude mít v dalších dnech pořádně nabitý program. Ještě než se přesune do Prahy k daviscupovému zápasu s Argentinou, čeká ho v New Yorku finále US Open. Spolu s Indem Leandrem Paesem totiž nečekaně zdolali slavné americké bratry Bryanovy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radek Štěpánek (vpravo) se raduje společně s Leandrem Paesem na US Open | Zdroj: Reuters

Leandr Paes děkoval po zápase i českým fanouškům a také jim vzkázal, že s Radkem v páru není nic nemožné. S jedním z nejlepších tenistů, se kterým kdy hrál, jak po třísetové výhře přiznal, teď porazil pár, který je poslední roky bezkonkurenčně nejlepším na světě. Navíc v Americe, v domácím prostředí Boba a Mika.

„Oni měli kolem sebe velkou auru tím, že toho tolik vyhráli, za což jim patří velké uznání, protože se dlouho nikomu nic podobného nepovedlo a možná ani nepovede. Jsme rádi, že jsme to utkání takhle zvládli,“ říkal Radiožurnálu po postupu do finále Radek Štěpánek, který se prodloužením newyorského pobytu dostal týden před daviscupovým duelem s Argentinou do potíží a časové tísně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Radek Štěpánek je ve finále deblu na US Open

Ale jsou to příjemné komplikace, říká český tenista. „Žádná milejší komplikace neexistuje. Chceme zvítězit a pro mě je to příprava na další dny, které mě pak čekají v Praze při Davis Cupu, a na to se tady připravuji. I když jsme tady dohráli zápas, tak jdu trénovat s Djokovićem. Samozřejmě teď řeším, jak ten turnaj vyhrát, a pak můžu řešit přesun domů, abych byl připravený na Davis Cup."

Jaroslav Plašil, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme