RG: H+H jsou v semifinále čtyřhry, Hradecká navíc ve finále mixu

Tenistky Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká si potřetí za sebou zahrají semifinále čtyřhry na Roland Garros. Vítězky pařížského grandslamového turnaje z roku 2011 porazily Caru Blackovou ze Zimbabwe a Marinu Erakovicovou z Nového Zélandu po boji 2:6, 7:6 a 6:4. Hradecká si navíc zahraje o titul v mixu, kde spolu s Františkem Čermákem postoupili do čtvrtečního finále.

Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká ve finále olympijské čtyřhry

Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká ve finále olympijské čtyřhry | Zdroj: ČTK

"Hrály jsme, tak jak nám to situace dovolila, bojovaly jsme o každý míč. Po prvním setu to vypadalo špatně, ale daly jsme se dohromady a třetí set byl hodně těsný. Důležité bylo, že jsme za stavu 0:40 udržely můj servis a pak už jsme jen čekaly, kdy budeme mít šanci je brekjnout," popsala zápas Andrea Hlaváčková.

Čtvrtfinálový zápas byl od začátku vyrovnaný a tenistky si držely podání. Od stavu 2:2 už ale Češky v prvním setu neuhrály jedinou hru a prohrály 2:6. Rozdíl mezi oběma páry byl především na příjmu, kde měly Blacková s Erakovicovou mnohem lepší statistiky.

Úvod druhé sady patřil stříbrným medailistkám z Londýna, když brzy vedly 4:1 a následně 5:2. Češky ale o svůj náskok přišly, a prohrávaly dokonce 5:6. V tie-breaku ale soupeřky přetlačily a vyhrály ho 7:3.

00:00 / 00:00

Tenistka Andrea Hlaváčková ke čtvrtfinále čtyřhry na Roland Garros

Dramatický třetí set, který nakonec vyhrály Hlaváčková s Hradeckou, rozhodla desátá hra, ve které si jejich soupeřky neudržely servis. Češky se tak po velmi vyrovnaném zápase podívají mezi nejlepší čtyři páry a v semifinále je čeká 4. nasazený pár Makarovová, Vesninová z Ruska.

Ve čtvrtfinále naopak skončila Lucie Šafářová. Spolu s Ruskou Anastasií Pavljučenkovovou prohráli s rusko-slovinskou dvojicí Nadia Petrovová, Katarina Srebotniková dvakrát 3:6.

Lucie Hradecká si už ve čtvrtek zahraje finále smíšené čtyřhry. Spolu s Františkem Čermákem porazili americko-brazilský pár Liezel Huberová, Marcelo Melo 3:6, 6:2 a 10:3 v supertiebreaku. O titul budou hrát ve čtvrtek v poledne s francouzsko-kanadskou dvojicí Kristina Mladenovicová, Daniel Nestor.

František Čermák a Lucie Hradecká po postupu do finále mixu na Roland Garros

"Mě dovedla už podruhé do finále Lucka, hraje se mi s ní fantasticky, těším se, že si to zase užiju a konečně to dotáhneme," složil kompliment své spoluhráčce František Čermák, který hrál po boku Hradecké letos už finále Australian Open.

"Mě zas dovedl on, hraje se mi s ním strašně dobře, nemám na sebe žádný tlak, můžu jít s přehledem do každého míče, snažím se mu co nejvíc pomoct, dát co nejvíc míčů do kurtu," vrátila kompliment Františku Čermákovi Lucie Hradecká.

Tenisový turnaj French Open v Paříži (antuka, dotace 21 017 000 eur):
Ženy:
Čtyřhra - čtvrtfinále:
Hlaváčková, Hradecká (2-ČR) - Blacková, Erakovicová (Zimb./N. Zél.) 2:6, 7:6 (7:3), 6:4, Petrovová, Srebotniková (3-Rus./Slovin.) - Pavljučenkovová, Šafářová(11-Rus./ČR) 6:3, 6:3

Smíšená čtyřhra - semifinále:
Hradecká, Čermák (ČR) - Huberová, Melo (8-USA/Braz.) 3:6, 6:2, 10:3, Mladenovicová, Nestor (5-Fr./Kan.) - Blacková, Kuréší (Zim./Pak.) 7:5, 6:4

Alena Benešová, Jaroslav Plašil, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít