RG: Kvitová postoupila do 3. kola přes Šuaj Peng, Rosol vypadl s Fogninim

Program pátého dne grandslamového turnaje Roland Garros řádně zkompiloval déšť, ale to nijak neuškodilo Petře Kvitové. Ta totiž porazila Číňanku Šuaj Peng ve dvou setech 6:4 a 6:3. K zápasu druhého kola nastoupil i Lukáš Rosol, který ale prohrál s Italem Fabiem Fogninim po stech 2:6, 6:7, 6:2 a 1:6.

Petra Kvitová v duelu s Francouzkou Rezaiovou

Petra Kvitová v duelu s Francouzkou Rezaiovou | Zdroj: Reuters

Do svého druhého zápasu v letošním ročníku French Open česká ženská jednička Petra Kvitová vstoupila velmi dobře a brzy vedla 3:1. Číňanka Šuaj Peng ale brzy stav skóre srovnala a sedmá nasazená Kvitová musela ještě přitlačit. Přestože dělala nenasazená tenistka Češce svým dobrým pohybem problémy, vyhrála favoritka první set 6:4.

Druhý set začal pro Petru Kvitovou ještě lépe než ten první a vedla dokonce 4:0. Houževnatá Číňanka se opět začala dotahovat, ale česká jednička si s přehledem došla i pro vítězství ve druhé sadě. Hlavní rozdíl mezi oběma hráčkami byl v počtu vítězných míčů. Ten byl 30:9 ve prospěch české tenistky.

00:00 / 00:00

S Lukášem Rosolem si po zápase 2. kola povídal Jaroslav Plašil

"Způsob, jakým Petra hrála, byl odlišný od toho prvního zápasu, kdy jsme si po zápase sedli a popovídali o tom, jak to vedla. Pokud chce být úspěšná, tak musí hrát ten svůj tenis a o to se pokoušet. To rozhodlo. Kdyby to jen 'nahazovala' jako s Rezaiovou, tak by to mohla jen posbírat a jet domů," říkal po zápase kouč David Kotyza.

Rosol uhrál proti Fogninimu jen jeden set

Poslední český zástupce v mužské dvouhře Lukáš Rosol a 27. nasazený Ital Fognini museli kvůli dešti za stavu 2:2 a 0:40 v neprospěch českého tenisty do šaten. Po příchodu na kurty Ital dotáhl pátou hru do vítězného konce a vzal Rosolovi servis.

Ve zbytku sady Fogninil dominoval a vyhrál ji 6:2. Český tenista se nemohl opřít o svůj servis a nevytvořil si ani jednu brejkovou situaci. Ve druhém setu oba hráči dobře podávali a musel rozhodnout až tie-break. V něm vyhrál Ital 7:3.

Hned v úvodu třetí sady vzal Lukáš Rosol Italovi podání a ten trcohu odevzdaně odehrál zbytek setu, který nakonec s českým tenistou prohrál 2:6. Čtvrtá sada byla ale plně v režii Fogniniho, který vyřadil českého reprezentanta po setech 2:6, 6:7, 6:2 a 1:6.

„Dnes byl lepší protihráč. Hrály mu podmínky do karet, pršelo a to pro moji hru není úplně nejlepší. Kurt byl mokrý, klouzavý, potřeboval jsem, aby bylo víc stupňů a abych mohl hrát svoji hru. Ale podmínky byly pro oba stejné. Dnes mě přehrál, byl lepší a já jsem dnes hrál špatný tenis,“ říkal po zápase Lukáš Rosol.

„Šance to byla velká, byli jsme u sebe na žebříčku, třetí set jsem se trochu rozehrál, na začátku čtvrtého setu to šlo na jeho stranu a pak už jsem trochu za stavu 4:1 odpadl. Škoda, čekal jsem, že předvedu víc,“ mrzelo po zápase posledního českého mužského zástupce ve dvouhře na French Open.

Výsledky tenisového grandslamového turnaje French Open v Paříži:

Muži:
Dvouhra - 2. kolo:
Fognini (27-It.) - Rosol (ČR) 6:2, 7:6 (7:3), 2:6, 6:1, Djokovič (1-Srb.) - Pella (Arg.) 6:2, 6:0, 6:2, Nišikori (13-Jap.) - Žemlja (Slovin.) 6:1, 5:7, 6:1, 6:4, Dimitrov (26-Bulh.) - Puille (Fr.) 6:1, 7:6 (7:4), 6:1

Ženy:
Kvitová (7-ČR) - Šuaj Pcheng (Čína) 6:4, 6:3, Matteková-Sandsová (USA) - Li Na (6-Čína) 5:7, 6:3, 6:2, Erakovicová (N. Zél.) - Cibulková (16-SR) 6:2, 2:6, 6:4, Ormaecheaová (Arg.) - Švedovová (27-Kaz.) 6:4, 7:6 (8:6), Stephensová (17-USA) - Kingová (USA) 6:1, 6:3, Hamptonová (USA) - Schmiedlová (SR) 7:5, 6:2

Čtyřhra - 1. kolo:
Castaňová, Marosiová (Kol./Maď.) - Zakopalová, Voráčová (ČR) 1:6, 6:3, 7:6 (7:5), Hlaváčková, Hradecká (2-ČR) - Limová, Rezaiová (Fr.) 6:0, 6:3, Husárová, Lisická (SR/Něm.) - Hrdinová, Jovanovská (ČR/Srb.) 4:6, 6:1, 6:4

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít