Roger Federer si chce po náročné sezoně spravit chuť na Turnaji mistrů

Na Turnaji mistrů už je podvanácté v řadě, ale ještě nikdy nemusel bojovat o postup tak dlouho jako v tomto roce. Jeden z nejlepších tenistů historie Roger Federer má za sebou hodně těžkou a zatím jen málo úspěšnou sezonu, kterou chce právě v Londýně dobrým výsledkem zachránit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roger Federer v semifinále Australian Open | Zdroj: Reuters

Otázky na zdraví a kondici Roger Federer běžně na úvod tiskových konferencí nedostává, ale časy se mění. V sezoně se Švýcar necítil zrovna nejlépe, tu a tam si stěžoval na bolavá záda. A navíc, postup mezi nejlepší osmičku teď zachraňoval až na poslední chvíli na halových turnajích v Basileji a Paříži. Ale i když má teď kvůli tomu hodně nabitý program, říká, že se cítí dobře.

„Fajn, toho tenisu teď bylo hodně, o tom není pochyb," přiznává Roger Federer, který si ale pochvaluje, jak tuto porci zápasů zvládl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Roger Federer vstoupí zápasem s Novakem Djokovićem už do svého dvanáctého Turnaje mistrů

V Londýně se snažil hlavně dobře spát a odpočívat, na kurtu byl pořádně jen jednou, když se rozehrával společně s Radkem Štěpánkem. Je rád, že měl den volna navíc, a hlavně, že je zpátky.

Právě sebevědomí Rogera Federera nebylo v této sezoně takové jako dřív, vždyť prohrál čtvrtinu svých zápasů. Něco takového bylo v předchozích letech nemyslitelné. Švýcara začali porážet hráči, kteří s ním předtím málokdy uhráli třeba jen jediný set, a někteří z nich říkali, že jeden z nejlepších tenistů historie ztrácí vítěznou auru, kterou kolem sebe svými úspěchy vybudoval.

„Ano, tento rok byl pro mě těžší, většinu času jsem se staral o to, jak správně pečovat o svá záda, abych mohl fungovat. Ale teď, když jsem to konečně vyřešil, tak cítím, že přichází opět můj čas. Je to jiný pocit, protože to teď nebylo tak konzistentní, tak dobré jako v předchozích letech," naráží Roger Federer na svou vzhledem k fantastické minulosti nijak slavnou bilanci vyhraných a prohraných zápasů 43-15 v roce 2013, ale zároveň také na své současné rozpoložení v oblíbeném místě.

V Londýně Federer umí

Vždyť v Londýně se mu v předchozích letech dařilo jako nikomu z ostatních účastníků Turnaje mistrů. Ze skupiny postoupil pokaždé, v letech 2010 a 2011 zde triumfoval a loni prohrál ve finále.

„Obvykle jsem tady hrál dobrý tenis. Nevím proč, ale pokaždé jsem tady dokázal dostat ze sebe to nejlepší," říká Roger Federer, který se dnes ale potká s hráčem, který ze sebe v posledních letech vydává to nejlepší skoro na každém turnaji a už také i tady v Londýně. Ostatně právě Srb Novak Djoković je zatím posledním tenistou, který ve zdejší O2 Areně dokázal Švýcara porazit.

„Novak teď hraje skvěle, vyhrál poslední dobou všude, kde nastoupil. To ho muselo hodně posílit. Hraje teď opravdu dobře," připomíná Roger Federer také současnou bilanci svého večerního soupeře, který sice poměrně nedávno přišel o pozici světové jedničky, ale který od US Open vyhrál všechny zápasy a turnaje, kterých se zúčastnil.

Jaroslav Plašil, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme