Rogera Federera vyřadil z Roland Garros ve čtvrtfinále Tsonga

Švýcarský tenista Roger Federer na svůj druhý singlový triumf na Roland Garros letos nedosáhne. Ve čtvrtfinále turnaje totiž prohrál s domácím Jo-Wilfriedem Tsongou 5:7, 3:6 a 3:6. O postup do finále si Francouz zahraje se Španělem Davidem Ferrerem, který porazil krajana Tommyho Robreda jasně 6:2, 6:1, 6:1.

Švýcarský tenista Roger Federer se semifinále Roland Garros nezahraje

Švýcarský tenista Roger Federer se semifinále Roland Garros nezahraje | Zdroj: Reuters

Federer tentokrát doplatil hlavně na vlastní servis. Soupeři sice polomil podání jako první a dostal se do vedení 3:2, jenže to byl nadlouho jeho poslední brejk.

Tsonga dokázal srovnat při Švýcarově servisu na 4:4, v koncovce prvního setu pak odmítl tie-break využitím dalšího brejkbolu a vyhrál 7:5.

Druhý set rozhodlo hned v úvodu jediné zaváhání. Francouzský tenista se dostal do vedení 2:0 a výhodu jedné hry si dokázal bezpečně udržet (6:3).

Federer se tak dostal pod tlak a šťastně nezačal ani třetí sadu. Nepovedený servis zakončil dvojchybou. Jenže vzápětí vybojoval svůj druhý brejk v utkání a vypadalo to, že se dostal zpátky do hry.

Naděje turnajové dvojky ale definitivně skončily v sedmém gamu. Tsonga opět získal soupeřův servis, vedl 4:3 a svoji šanci na postup do semifinále už nepustil.

Daleko jasnější průběh mělo druhé čtvrtfinále mužské dvouhry, ve kterém zcela ovládl španělský souboj David Ferrer. Tommyho Robreda, který měl za sebou tři pětisetové bitvy, porazil 6:2, 6:1 a 6:1.