Roland Garros: Fenomém Djokovič

O tenisovém Roland Garros se říká, že je tím nejspravedlivějším ale také fyzicky nejnáročnějším grandslamem. Jeho vítěz totiž většinou stráví na kurtu mnohem více času v porovnání s ostatními turnaji takzvané velké čtyřky, a jiné by to nemělo být ani tentokrát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novak Djokovič v zajetí fanoušků po tréninku s Radkem Štěpánkem | Foto: Jaroslav Plašil

French Open začalo v Paříži dopoledne, a jeho hlavním tématem by mohl být "hon" na nejlepšího hráče současnosti Srba Novaka Djokoviče.

Majitel cenné sbírky sedmatřiceti výher od začátku roku v řadě Novak Djokovič ještě ani nerozehrál svůj první ostrý game v Paříži, a už si mohl připadat jako zajíc na honu.

Novak Djokovič v obležení zájemců o autogram | Foto: Jaroslav Plašil

Převážně mladí fanoušci, kterých mohlo být několik stovek, ani tak nepřišli na odlehlý kurt číslo 18 sledovat tréninkový duel světové dvojky s Radkem Štěpánkem, ale dorazili hlavně kvůli tomu, co se bude dít, až si oba tenisté podají ruce u sítě po cvičném zápase. Pokud je totiž šance vloudit se fenomenálnímu Srbovi do těsné blízkosti, tak je to právě v takovýchto případech.

Přezdívkou Nole volají na Novaka Djokoviče Francouzi vybavení srbskými kloboučky, natahují prosebně ruku co to jen jde, a doufají, že budou mít štěstí. Těm, kterým se přání nevyplní, a nutno dodat, že je to drtivá většina z nich, nezbývá než rychle vystartovat z ochozů, počkat si na srbského tenistu v úzké uličce cestou z kurtu, a zkusit to podruhé, potřetí, podle toho, jak je kdo úspěšný.

Zájemci o autogram nebo fotografii na to mají zhruba 50 metrů než ochranka definitivně zaklapne bránu, kterou chodí hráči po tréninku k fyzioterapeutovi, a protože je takových zájemců na jednom čtverečním metru klidně i deset, jen málokdo může být spokojený. Někdy ale urputná snaha nepřijde nazmar a někdo se vytouženého autogramu dočká.

Tito kluci měli štěstí, ulovili Novaka Djokoviče | Foto: Jaroslav Plašil

Ulovit podpis se alespoň několika fanouškům podařilo, zřejmě mnohem těžší to budou mít tenisté, kteří budou chtít Novaka Djokoviče uštvat a tady na Roland Garros v zápase porazit.

„Má obrovskou motivaci vyhrát i tento turnaj. Už klepe na dveře prvnímu místu a dává tomu úplně všechno a to ho bude hnát,“ říká Radek Štěpánek, který si reálnost své předpovědi mohl vyzkoušet v mimořádně sledovaném tréninku.

Djokovič svého tréninkového partnera Radka Štěpánka několikrát pořádně prohnal | Foto: Jaroslav Plašil

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme