Roland Garros zná čtyři semifinalisty

Po Srbovi Djokovičovi si postup do semifinále Roland Garros zajistili Švýcar Federer, Maďarka Bartolliová a Italka Schiavoneová.

Roland Garros - mezinárodní mistrovství Francie v tenise (French Open)

Roland Garros - mezinárodní mistrovství Francie v tenise (French Open) | Foto: French Tennis Federation

Největší problémy měla obhájkyně titulu Italka Schiavoneová, která prohrála s Pavljučenkovovou v první sadě 1:6 až pak se rozehrála a Rusku zdolala v dalších dvou sadách shodně 7:5.

Dál turnajem kráčí také Švýcar Federer,který s domácím Monfilsem znovu neztratil ani set a chystá se na souboj s Novakem Djokovičem a pokusí se ukončit Srbovu sérii vyhraných zápasů a odčinit dvě předchozí prohry ze semifinále Grand slamů.

Dařilo se také Britu Muraymu, který v dohrávce osmifinále se Srbem Troicky prohrával v pátém setu 3:5 a 0:30. Pak ale nepovolil svému soupeři ani game a postoupil do čtvrtfinále.

Muži:

Dvouhra - čtvrtfinále:
Federer (3-Švýc.) - Monfils (9-Fr.) 6:4, 6:3, 7:6 (7:3).

Ženy:

Bartoliová (11-Fr.) - Kuzněcovová (13-Rus.) 7:6 (7:4), 6:4, Schiavoneová (5-It.) - Pavljučenkovová (14-Rus.) 1:6, 7:5, 7:5.

Středeční program tenisového French Open (začátky 14:00):

Kurt Philippa Chatriera: Li Na (6-Čína) - Azarenková (4-Běl.), Nadal (1-Šp.) - Söderling (5-Švéd.), Kingová, Švedovová (3-USA/Kaz.) - Hlaváčková, Hradecká (ČR).
Kurt Suzanne Lenglenové: Šarapovová (7-Rus.) - Petkovicová (15-Něm.), A. Murray (4-Brit.) - Chela (Arg.), Mirzaová, Vesninová (7-Ind./Rus.) - Huberová, Raymondová (4-USA).

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít