Rosol postoupil v Ženevě do osmifinále, Smitková vypadla v Norimberku

Český tenista Lukáš Rosol postoupil na turnaji v Ženevě do osmifinále, když si poradil s Lu Yen-Hsunem z Tchaj-wanu ve třech setech. V dalším utkání se střetne s nasazenou jedničkou domácím Wawrinkou.

Lukáš Rosol přešel přes Nizozemce Robina Haaseho v Bukurešti do finále

Lukáš Rosol přešel přes Nizozemce Robina Haaseho v Bukurešti do finále | Zdroj: Reuters

Rosol vůbec nezvládl první set, když prohrával rychle 0:5 a v dalším gamu při svém podání odvrátil dva setboly, aby utekl "kanáru".

Druhý set už byl o poznání vyrovnanější. Rosol sice v prvním gamu ztratil servis, ale ve čtvrté hře vyrovnal na 2:2 a set dovedl do tie-breaku.

V něm už český daviscupový reprezentant kraloval, soupeři povolil pouze jeden míček a zkrácenou hru vyhrál 7:1.

Ve třetím setu Rosol ve třetím gamu sebral soupeřovi podání a náskok si držel až do desáté hry. V ní šel podávat na vítězství v zápase, ale Lu Yen-Hsun si vypracoval brejkbol, který dokázal proměnit.

Další dva gamy však Lukáš Rosol zvládl na výbornou a třetí set dotáhl k vítězství 7:5.

Výsledky tenisového turnaje mužů v Ženevě
Dvouhra - 1. kolo: Rosol (ČR) - Lu Yen-Hsun (Tchaj-wan) 1:6, 7:6 (7:1), 7:5.

Tenista Berdych je poprvé v kariéře čtvrtým hráčem světa

Nedařilo se naopak Tereze Smitkové na turnaji v Norimberku. Proti Italce Vinciové uhrála v prvním setu pouhé dva gamy a po osmadvaceti minutách prohrála 2:6.

Druhá sada byla ještě jednoznačnější. Vinciová brzy vedla 5:0 a nakonec povolila Smitkové pouze jeden game.

Tenisový turnaj žen v Norimberku (antuka, dotace 250 000 dolarů):
Dvouhra - 2. kolo: Vinciová (4-It.) - Smitková (ČR) 6:2, 6:1, Doiová (Jap.) - Čang Šuaj (Čína) 1:6, 6:3, 6:1.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít