Rosol se o nominaci dověděl pár hodin před zápasem. Páteční výkon nezopakoval

Lukáš Rosol odehrál v pátek fantastickou úvodní dvouhru čtvrtfinále proti Francii, ve které porazil světovou desítku Jo-Wilfrieda Tsongu. O den později nastoupil trochu nečekaně do čtyřhry po boku Radka Štěpánka a svůj páteční špičkový výkon už nezopakoval. Také proto je teď pro české barvy nepříznivý stav 1:2 na zápasy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Rosol pod dohledem Radka Štěpánka | Zdroj: ČTK

Do čtyřhry se počítalo s dvojicí Adam Pavlásek, Radek Štěpánek. Oba se také společně na svou deblovou roli v rámci celého daviscupového týdne připravovali. Jenže nakonec se prvně jmenovaný na kurtu neobjevil.

„Bohužel Adama nepustilo do zápasu zranění zad. Proto nastoupil Lukáš,“ vysvětluje Radek Štěpánek, po jehož boku dostal šanci hrdina úvodního hracího dne Lukáš Rosol.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čtyřhru daviscupového čtvrtfinále sledoval i reportér ČRo Radim Sajbot

„Dnes jsme neměli moc na výběr. Kapitán mi řekl asi o půl desáté, ať si vezmu věci, že budu hrát. Vzal jsem to všema deseti a udělal jsem maximum,“ přidává se Rosol.

Nečekaná změna původně uvažované nominace dávala na základě pátečního výkonu Lukáše Rosola příslib, že by český pár mohl mít proti čerstvým vítězům Wimbledonu šanci. Jenže nakonec se ukázalo, že šlo spíš o variantu, která výsledkově nevyšla.

„Pro mě se skoro nic nezměnilo. Zůstal jsem na returnové straně, na které jsem měl hrát i s Adamem. S oběma jsem odehrál po jednom utkání v Davis Cupu. Rozdíl je, že Adam hraje deblovým pojetím, chodí po obou servisech na síť. Lukášova hra je postavená na servisu a returnu. Kombinace jeho síly a jeho přehledu nám dávala dobré vyhlídky. Hráli jsme pět setů proti prvnímu páru světa,“ vyzdvihuje alespoň nějaká pozitiva Radek Štěpánek.

Tomáš Berdych se nezúčastní her v Riu, bojí se viru zika

Číst článek

To Lukáš Rosol v podobném duchu po zápase mluvit nemohl. Předvedl výkon na hony vzdálený svému vlastnímu pátečnímu představení. Prohrál si šest podání z jedenácti gamů, které absolvoval v celém utkání na servisu.

„Na mém podání jsme byli celou dobu pod tlakem. Hráli rychle, dávali mi to dlouhé. Musel jsem riskovat a takhle to dopadlo,“ říká Lukáš Rosol, který na vlastní kůži ochutnal, co to znamená hrát Davis Cup každý hrací den.

„První den jsme hráli skoro čtyř hodin a věděl jsem, že ráno budu vstávat a budu rozbolavělý. Záda, natažené břicho ze servisu, nohy mi nešly. To je normální. Teď vím, jak se cítil Tomáš, když hrál všechny tři dny. Ani se nedivím, že turnaje po Davis Cupu vynechával,“ uzavírá Lukáš Rosol, který, pokud se zadaří, bude muset jít na kurt ještě i zítra.

Radim Sajbot, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme