Rosol v Ženevě vzdoroval Wawrinkovi, prohrál ve třech setech

Tenista Lukáš Rosol se loučí s turnajem v Ženevě, v osmifinále bojoval tři sety s domácím favoritem Stanem Wawrinkou, mezi nejlepších osm hráčů turnaje se ale po hodině a půl dostal první nasazený Švýcar.

Lukáš Rosol po rychlém přesunu zvládl úvodní kolo Australian Open

Lukáš Rosol po rychlém přesunu zvládl úvodní kolo Australian Open | Zdroj: Reuters

Úvod zápasu patřil domácímu favoritovi. Lukáš Rosol v sedmém gemu poprvé přišel o servis a jistě hrající Wawrinka dopodával první set čistou hrou k vítězství 6:4.

Švýcar měl výhodu brejku i ve druhé sadě. 29letý Čech ale okamžitě zareagoval a využil úseku zápasu, kdy nasazené jedničce nevycházelo podání. Ve druhém setu Wawrinka umístil do kurtu pouze třetinu svých prvních servisů, i proto Rosol vyrovnal.

O postupujícím rozhodla čtvrtá hra třetího setu. Nepodařené zkrácení hry od Rosola a fantastický return Wawrinky v následující výměně pomohli domácímu favoritovi ke dvěma brejbolům, z nichž ten druhý dokázal využít a získal rozhodující náskok k vítězství 6:4, 3:6 a 6:3.

Za hodinu a 36 minut Stan Wawrinka postoupil do čtvrtfinále, kde ho čeká Argentinec Federico Delbonis.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít