Rosol vypadl v Rotterdamu v 1. kole, Siniaková v Antverpách v kvalifikaci

Český tenista Lukáš Rosol vypadl na turnaji v Rotterdamu v 1. kole s Italem Bolellim, když prohrál 3:6 a 1:6. Nedařilo se ani Kateřině Siniakové, která neprošla kvalifikací v Antverpách.

Lukáš Rosol po rychlém přesunu zvládl úvodní kolo Australian Open

Lukáš Rosol po rychlém přesunu zvládl úvodní kolo Australian Open | Zdroj: Reuters

Siniaková nestačila na De Vroomeovou z Nizozemska. Zejména úvod zápasu absolutně zaspala a prohrála osm úvodních gamů. Z prvního setu si tak odnesla nepopulárního "kanára".

Ve druhé sadě ale dokázala průběh zápasu otočit. Ze stavu 0:2 se dostala do vedení 3:2, které potvrdila dalším brejkem a set ovládla v poměru 6:4.

Nejdramatičtější byl rozhodující třetí set, který trval hodinu a dvanáct minut. Obě tenistky třikrát ztratily svůj servis a o vítězce rozhodovala až zkrácená hra. V té byla úspěšnější nizozemská tenistka, když proměnila hned první mečbol.

Lukáš Rosol se v 1. kole turnaje v Antverpách zdržel pouze 54 minut. Český daviscupový reprezentant se tentokrát nemohl spolehnout na servis. V 1. setu si jeho soupeř vytvořil čtyři brejkboly a tři z nich proměnil.

Podobný průběh měla i druhá sada, ve které Rosol uhrál jediný game a to až za stavu 0:5. Nicméně hned v dalším gamu Ital utkání ukončil.

Tenisový turnaj mužů v Rotterdamu (tvrdý povrch, dotace 1 600 855 eur):

Dvouhra - 1. kolo: Bolelli (It.) - Rosol (ČR) 6:3, 6:1, Thiem (Rak.) - Gulbis (6-Lot.) 6:4, 6:2, Bautista (7-Šp.) - Zverev (Něm.) 6:4, 6:1.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít