Rosola nemine operace, řeší jen termín. O Davis Cup přijít nechce

Lukáš Rosol se loni ve Wimbledonu proslavil jako senzační přemožitel Rafaela Nadala ve Wimbledonu. Letos si ale žádné slávy neužil, na stejném místě prohrál hned v úvodu turnaje s kvalifikantem Reisterem z Německa. Ale nejenom tato porážka mu kazí náladu. Daviscupový reprezentant bude muset na podzim na operaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Rosol si díky úspěšnému vystoupení v Davis Cupu polepšil ve světovém žebříčku ATP | Foto: Česká sportovní / Karel Tejkal

„Měl jsem díru v kapse a všimnul jsem si toho, až když jsem si do ní dal tři míčky. Tak proto jsem si to šel vyměnit,“ popisuje Lukáš Rosol příhodu, kvůli které musel těsně před utkáním do šatny pospíchat pro nové šortky.

Tenhle moment by ale jediným úsměvným zážitkem Lukáše Rosola z letošního Wimbledonu. Svůj zápas odehrál pod prášky tlumícími bolest kyčle, a i když daviscupový reprezentant tvrdí, že zvítězit měl i tak, zdravotní stav ho trápí. A už teď ví, že bude muset na operaci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lukáš Rosol bude muset s kyčlí na operaci, chce ale ještě odehrát do konce sezony několik turnajů

„Nevím, jak dlouho ještě vydržím hrát, ještě to zkusím v Německu a na US Open, ale po Davis Cupu asi už půjdu na operaci. Mám tam artrózu, je to opotřebované, ale věřím, že rehabilitace nebude moc dlouhá. Operace by měla trvat tak dvacet minut, artroskopicky, zpátky se snad do Autralian Open dostanu rychle,“ říká Lukáš Rosol.

Zpětně dává za pravdu vyhlášenému fyzioterapeutovi Pavlu Kolářovi, který prý nutnost operace českému tenistovi už před lety předpovídal.

„Pan docent Kolář mi říkal už v roce 2006, že bych měl jít na operaci, ale pořád jsem s tím hodně cvičil a protahoval to a ono se to lepšilo. Nejsem rád, že to přišlo, ale aspoň je to tak, že se pak můžu vrátit – kdyby mi bylo třeba 31 let, už by to bylo těžké. Takhle věřím, že ještě tak čtyři pět let odehraju,“ přiznává v polovině roku 2013 Lukáš Rosol.

Člověk si to musí pořešit v sobě, říká o vyřazení z Wimbledonu Hradecká

Číst článek

A věří, že teď nebude riskovat, když zkusí odehrát několik turnajů včetně grandslamového US Open a také navazujícího daviscupového semifinále s Argentinou.

„Nemyslím, že riskuju, když mě to bude bolet, zabalím to hned a půjdu na operaci. Ale chci se ještě poradit s chirurgem ve Stuttgartu, kde by mi to měli operovat, aby mi řekl, co a jak. Co to bude všechno obnášet, jaká bude rehabilitace… Musím si s tím nějak poradit.“

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme