Rumunsko - Česko 1:1. Plíšková porazila světovou trojku, Kvitová selhala

První bod zápasu prvního kola Fed Cupu proti Rumunsku překvapivě získala Karolína Plíšková. Rodačka z Loun překvapivě zdolala světovou trojku Simonu Halepovou ve třech setech. Ve druhém zápase ale Petra Kvitová překvapivě prohrála s Monicou Niculescuovou.

Karolína Plíšková porazila domácí Kimberly Birrellovou a postoupilado 2. kola AO | Zdroj: Reuters

Petra Kvitová nastoupila proti Monice Nicolescuové za vedení 1:0, uvolněnost na ní ale vidět nebyla. Během prvního setu špatně četla atypickou hru soupeřky plné míčů s dolní rotaci a dělala obrovské množství nevynucených chyb i z jasných pozic.

Během setu si třikrát přišla o podání, naposledy v 9. hře, ve které odevzdala celý první set.

Do druhého dějství vstoupila česká jednička nadějně, o rychle získaný brejk ale hodně rychle přišla a začala přetahovaná o každý míček. Za stavu 4:5 podávala Petra Kvitová na udržení v zápase, neúspěšně.

Po hodině a padesáti minutách dovolila Rumunce vyrovnat stav poslední ze série 46 nevynucených chyb.

Tak trochu jiný scénář než ten, který se očekával, nabídla první sada úvodního zápasu. Česká hráčka, která se na okruhu prezentuje tvrdou rychlou hrou, se proměnila v obranářku.

Rumunka útočila od základní čáry a nenechala Češku vydechnout. Ta trpělivě vracela míče na druhou stranu kurtu. Domácí hráčka v průběhu setu prolomila Plíškové podání. Ale v samém závěru nedokázala výhodu zúročit a sada dospěla do tie-breaku. V něm se česká hráčka svými chybami připravila o dobrý výsledek a prohrála první set 6:7.

Kvitovou svázaly nervy. České fedcupové naděje drží cenná výhra Plíškové

„Fyzicky to bylo hodně náročné, psychicky ani tak ne. Byl to vyrovnaný zápasy, obě jsme hrály dobře. Na začátku jsme asi byly nervózní, ale hrály jsme hodně výměn, tak nervozita spadla,“ řekla Českému rozhlasu přímo v Kluži výherkyně prvního bodu.

Další brejk si česká tenistka vytvořila za stavu 1:1 ve druhém setu a náskok si chvíli držela. Za stavu 4:3 a 40:15 ale Plíškové odešlo první podání, prohrála čtyři výměny v řadě a Rumunka vyrovnala.

00:00 / 00:00

Hodnocení Karolíny Plíškové po první výhře nad Simonou Halepovou

Ne na dlouho. Hned v následujícím gemu se česká světová dvanáctka vzpamatovala, opět si získala náskok a při svém podání vyrovnala stav setů na 1:1.

V rozhodující sadě překonala Karolína Plíšková viditelné vyčerpání a v klíčových okamžicích překonala Rumunku i v pohybu. Klíčový okamžik přišel za stavu 2:2. Halepová zachybovala proti brejkbolu Plíškové a dala jí rozhodující náskok.

Po vítězství 6:7, 6:4 a 6:2 získala Karolína Plíšková první bod zápasu a Simonu Halepovou porazila poprvé v kariéře.

„Je to první vítězství proti ní, je cenné i do dalších zápasů. První set se dal také vyhrát, měla jsem tam spoustu šancí. Ale to je jedno. Hlavně, že jsem vyhrála,“ pochvalovala si po zápase Karolína Plíšková.

Utkání 1. kola Světové skupiny tenisového Fed Cupu v Kluži:
Rumunsko - ČR 1:1 po úvodních dvouhrách
Halepová - Karolína Plíšková 7:6 (7:4), 4:6, 2:6, Niculescuová - Kvitová 6:3, 6:4.

Stanislav Zbyněk, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít