Ruská tenistka Šarapovová vzbuzuje obdiv, ale i nepřátelství

Česká tenistka Petra Kvitová dnes nastoupí v zápase o postup do finále Roland Garros proti Rusce Marii Šarapovové. Světová dvojka na sebe poutá ze všech tenistek největší pozornost - má nejvíce reklam, komunikuje pouze se svými nejbližšími a je prý arogantní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mária Šarapovová of Russia returns the ball to Kaia Kanepi of Estonia during their quarter-final match at the French Open tennis tournament at the Roland Garros stadium in Paris June 6, 2012 | Zdroj: Reuters

Maria Šarapovová je zřejmě nejzajímavější tenistkou současnosti. Mnohé možná napadne, jak se vzhledem ke svým reklamním aktivitám může vůbec soustředit na tenis. Právě díky nim se totiž mezi svými kolegyněmi netěší dobré pověsti, je prý arogantní a sotva odpoví na pozdrav. Přesto je podle některých tenistek obdivuhodná její mentální síla.

„Strašně ji obdivuju, jako sportovkyně se mi na kurtu moc líbí. Je zakouslá, hraje každý míček, soustředí se. Vůbec neřeším, jestli v šatně pozdraví nebo se s někým baví, to je její věc. Jako sportovkyni ji prostě hodně obdivuju,“ říká Klára Zakopalová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nad důvody oblíbenosti i neoblíbenosti Márie Šarapovové se zamyslel Jan Šmíd

Samotná Šarapovová je bezpochyby zajímavá - miluje Paříž, nijak se tím netají a je fascinována francouzskými kavárnami – tedy řečeno s troškou ironie.

„Mám ráda ty jejich kavárničky, jak lidé sedí na chodníku kousek od silnice, ale užívají si to, nebo to alespoň předstírají. Jsou na sebe namačkáni a vzájemně se poslouchají, tam nemohou mít žádná tajemství,“ míní Ruska, že spolu s Tokiem je prý Paříž vůbec nejzajímavějším městem.

Ale zpět na kurty. Šarapovová je bojovnice, mentálně silná. A jaká je mimo kurt? To nikdo neví, nikdo s ní totiž nekomunikuje, jak potvrdila i Petra Kvitová, když prozradila, že kromě pozdravu se Šarapovovou snad nikdy nemluvila.

Jan Šmíd, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme