S dobrou náladou přicházejí výsledky, usmívá se Berdych

Představte si dvě sportující rodiny, které se spolu během roku často scházejí a které spolu vyrazí i na dovolenou. Tak můžete snadno získat i obrázek dvou špičkových realizačních týmů pečujících o nejlepší české tenisty. Konkrétně o Petru Kvitovou a Tomáše Berdycha, kteří v těchto dnech bojují o Hopmanův pohár v Australském Perthu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová a Tomáš Berdych si pochvalují, že spolu jejich realizační týmy tráví na Hopman Cupu čas společně | Foto: Pavel Lebeda - Česká sportovní

Když mají volno, hrají proti sobě fotbal nebo třeba vyrazí na kola. David Vydra, Tomáš Krupa či Jose Castilla coby realizační tým Tomáše Berdycha, David Kotyza, Jozef Ivanko a fotograf Pavel Lebeda z party Petry Kvitové. Všichni se sice běžně potkávají v Prostějově a navzájem se velmi dobře znají, přesto teď přiznávají:

„Je to pro nás něco nového, takové příjemné zpestření. Známe se už z Prostějova a jsme dobří kamarádi, tady máme možnost zajít spolu na večeři, podívat se na nějaký zápas a společně ho rozebrat. Je to jiné než na ostatních turnajích, velmi fajn.“

Přehrát

00:00 / 00:00

S dobrou náladou přicházejí i výsledky, pochvalují si spolupráci realizačních týmů Petra Kvitová a Tomáš Berdych

Kondiční kouč Petry Kvitové Jozef Ivanko už naznačil, že nemusí jít pokaždé jen o běžné povídání, třeba zrovna on se často baví na odborné téma se svým kolegou z týmu Tomáše Berdycha Davidem Vydrou.

„S Davidem jsme dlouholetí kamarádi, zkušenosti si vyměňujeme v průběhu celého roku. On má nové poznatky, já také, doplňujeme se. Tady\ ale máme větší prostor na to, abychom si popovídali a zanalyzovali některé momenty,“ říká Jozef Ivanko.

Ale zase to není tak, že by jeden tým okukoval ten druhý a pak podle toho trénoval. Každý sportovec je jiný a každému tedy vyhovuje něco jiného.

„V tomhle je tenis hodně individuální. Každý si tyhle věci dělá sám a podle sebe. To, co u mě a asi i u Petry fungovalo v minulém roce a letech předchozích, má nějaký vývoj. Co se týče tréninků, jeden druhému bychom si do toho nekecali,“ vysvětluje Tomáš Berdych, který si ale spolupráci a časté setkávání dvou realizačních týmů, které se jinak velmi dobře znají, pochvaluje.

Tomáš Berdych a Petra Kvitová na Hopman Cupu | Foto: Pavel Lebeda - Česká sportovní

„Jsme tady dohromady a od toho, abychom nějak vždycky udělali ty dva body. Kluci spolu chodí hrát třeba fotbal, a tak to má být. S dobrou náladou pak přicházejí i výsledky,“ říká Berdych.

„Je to super, chodíme společně na večeře a užijeme si srandu,“doplňuje Tomáše Berdycha Petra Kvitová, která se teď bude snažit pohodu z týmových setkávání přenést do prestižního souboje se světovou jedničkou Wozniackou.

V posledním utkání ve skupině proti Dánsku budou Češi bojovat o postup do finále Hopmanova poháru. Tak, aby vzájemná spolupráce dvou tenisových rodin přinesla i sladkou odměnu na závěr.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme