Šafářová a Pavlásek si finále Hopman Cupu nezahrají, s USA prohráli 0:3

Česká tenisová dvojice Lucie Šafářová, Adam Pavlásek se do finále australského Hopmanova poháru nedostala. V boji proti USA reprezentovaným Serenou Williamsovou a Johnem Isnerem českým zástupcům sice stačilo vyhrát jediný zápas, nakonec ale prohráli obě dvouhry i závěrečnou čtyřhru.

Lucie Šafářová měla blízko k výhře nad Serenou Williamsovou, nakonec prohrála v tie-breaku třetího setu | Zdroj: Reuters

Lucie Šafářová byla v prvním utkání výbornou příležitost poprvé v kariéře porazit světovou jedničku Serenu Williamsovou. Po prvním ztraceném setu dokázala v tie-breaku druhé sady díky agresivní hře vyrovnat na 1:1.

Rozhodující dějství nabídlo fanouškův v Perthu skvělou podívanou. Až do stavu 5:5 si obě tenistky držely podání, pak se Šafářové podařilo Američanku brejknout, při vlastním podání ale zápas nedotáhla dokonce a zkrácenou hru zvládla lépe osmnáctinásobná grandslamová vítězka Williamsová.

Adam Pavlásek sice včera porazil 19. hráče žebříčku, Itala Fogniniho, na světovou osmnáctku Johna Isnera ale nestačil. První set prohrál v tie-breaku, druhý díky ztracenému podání ve třetí hře.

O výsledku zápasu bylo jasno, pokud by ale český pár zvítězil ve smíšené čtyřhře, postoupil by do finále. I debla ale zvládla lépe americká dvojice. Lucie Šafářová pobavila publikum, když se před příjmem Isnerova servisu stoupla na stoličku podavače míčů, ani to jí ale proti Američanovu podání nepomohlo.

Po výhře 6:3 a 6:3 ovládli Serena Williamsová s Johnem Isnerem čtyřhru, zápas s českou dvojicí vyhráli 3:0 a v tabulce skupiny se posunuli na první místo. Finále turnaje je na programu v sobotu.

Tenisový Hopmanův pohár smíšených dvojic v Perthu (tvrdý povrch):
Skupina A:
Kanada - Itálie 2:1
Bouchardová - Pennettaová 6:3, 6:4, Pospisil - Fognini 6:0, 6:3, Bouchardová, Pospisil - Pennettaová, Fognini 6:3, 3:6, 7:10.

USA - ČR 3:0
S. Williamsová - Šafářová 6:3, 6:7 (1:7), 7:6 (8:6), Isner - Pavlásek 7:6 (7:4), 6:4, S. Williamsová, Isner - Šafářová, Pavlásek 6:3, 6:3.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít