Šafářová bez problémů zvládla první zápas v sezoně. Kristýna Plíšková otočila zápas v Číně

Souboj českých tenistek v novozélandském Aucklandu dopadl jasně pro Lucii Šafářovou. Denisu Allerotovou porazila za 64 minut a ztratila jen tři hry. V Čínském Šen-čenu zase do druhého kola postupuje po velkém obratu Kristýna Plíšková, méně práce měla Kateřina Siniaková.

Štastná Lucie Šafářová po triumfu v Dauhá

Štastná Lucie Šafářová po triumfu v Dauhá | Zdroj: Reuters

Lucie Šafářová vypadá skvěle připravena na novou sezonu. Při svém prvním vystoupení strávila na kurtu jen něco přes hodinu a s přehledem porazila Denisu Allertovou.

Brněnská tenistka zářila především na servisu. Nasázela Allertové 8 es a několik dalších podání nedokázala o 6 let mladší soupeřka přijatelně vrátit. V úvodu druhé sady sice Šafářová jedno podání prohrála a Allertová vyrovnala na 2:2, jenže pak znovu dominovala bývalé světová pětka.

Po zdravotních problémech, které ji komplikovaly velkou část minulé sezony, je Lucie Šafářová aktuálně až na 62. místě žebříčku. Ve druhém kole ji v Aucklandu čeká vítězka souboje mezi Barborou Strýcovou a jednou z úspěšných hráček kvalifikace.

V čínském Šen-čenu se velký obrat povedl Kristýně Plíškové. S Lotyšskou reprezentantkou Sevastovovou prohrála první set jednoznačně 1:6 a v úvodu druhé sady si přišla o podání, pak se ale žebříčkově horší z obou sester vzpamatovala a dokázala vyrovnat.

Ve třetím setu prohrávala Češka už 0:4, ale znovu dokázala vyrovnat. Odvrátila i dva mečboly Sevastovové v tie-breaku a sama využila hned svůj první. Do druhého kola postupuje po výsledku 1:6, 6:3 a 7:6. Ve dvou setech vyhrála Kateřina Siniaková, která vyřadila domácí Šuaj Pcheng 6:3 a 7:5.

Tenisový turnaj žen v Aucklandu (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):
Dvouhra - 1. kolo:
Šafářová - Allertová (obě ČR) 6:1, 6:2, Naraová (Jap.) - Lottnerová (Něm.) 6:2, 6:2.

#ShenzhenOpen R1: Kristyna Pliskova d. Anastasija Sevastova 1-6, 6-3, 7-6! Amazing fight from Kris to came back from 0-4 in 3rd #TeamKris pic.twitter.com/msr2KK44yC— Team Pliskova (@PliskovaSisters) 2 January 2017

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít