Švédsko 3:7 Česko

Šafářová míří do top 10. O splnění cíle ji může připravit jen souhra okolností

Nemusí už uhrát ani míček a i tak si zřejmě splní životní sen. Jen souhra nečekaných okolností by totiž českou tenistku Lucii Šafářovou připravila o postup do nejlepší světové desítky. Zvládá přitom i čtyřhru.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lucie Šafářová

Lucie Šafářová | Zdroj: Reuters

„Byl to náš první cíl, když jsme spolu začali pracovat, vrchol takové pyramidy. Samozřejmě, nejdřív jsme to museli stavět odspodu, makat na spoustě drobností. Ale i dál se budeme snažit se zlepšovat. Jestli bude v desítce, najdeme si nový cíl,“ říká kanadský kouč Rob Steckley.

Je celkem dost pravděpodobné, že to hledání začne už velmi brzy. Pokud se nestane nic výjimečného, bude po Roland Garros Lucie Šafářová v nejlepší světové desítce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nejlepší vystoupení Lucie Šafářové na French Open sleduje přímo v Paříži reportér ČRo Jaroslav Plašil

„Cítím, že jsem se zlepšila a jsem tomu nejblíž. Věděla jsem, že je potřeba hodně práce, a byla jsem odhodlaná tu práci udělat. Věřila jsem, že jestli je někdo schopný mě tam dostat, mohl by to být on (Rob Steckley, pozn. red.). Věřila jsem, že věci, na kterých chce pracovat, jsou správné,“ vysvětluje Šafářová.

„Tu její pohodu na tréninku vidím. Není to snadné, když má za sebou tolik sezon, musí pořád pracovat, bez nároků na volno. Jako by věděla, že tohle je poslední část její kariéry,“ dodává kanadský kouč.

Kolik sezon má ještě osmadvacetiletá Lucie Šafářová před sebou, je otázkou. Motivaci má a také díky spolupráci s kondičním koučem Kristiánem Bajzou je oproti dřívějším obdobím zdravá, naučila se své tělo zatěžovat pouze vlastní vahou a na nejrůznější zranění netrpí tak jako v minulosti.

I přes vypadnutí si Kvitová polepší, těší se na Wimbledon

Číst článek

Na velkých turnajích tak zvládá, jako jedna z mála špičkových tenistek, na solidní úrovni singlový i deblový program. „Někdy je člověk rád, že debla hraje, někdy je toho pak hodně.“

V ženském deblu se skvěle doplňuje s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou, vyhrály spolu Australian Open a také teď v Paříži se jim daří, takže už mají prakticky jistou účast na Turnaji mistryň v Singapuru.

Na vrchol sezony by mohla jet Lucie Šafářová i jako úspěšná singlistka, a hodně pro to dělá i teď na Roland Garros, dnes od 14 hodin si proti Španělce Garbině Muguruzové zahraje poprvé v kariéře čtvrtfinále.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme