Šafářová na Turnaji mistryň podlehla Muguruzaové, Kvitová prohrála s Kerberovou

České tenistky Lucie Šafářová a Petra Kvitová první zápas na singlovém Turnaji mistryň nezvládly. Šafářová prohrála s třetí hráčkou světa, Španělkou Muguruzaovou ve dvou setech a stejným výsledkem podlehla Petra Kvitová Němce Kerberové.

Lucie Šafářová předváděla proti Muguruzaové všechny možné údery, ani to nestačilo | Zdroj: Reuters

Garbiňe Muguruzaová hlavně v prvním setu dokazovala, proč se za poslední půlrok vyšvihla až na pozici světové trojky. S přehledem si držela servis a tlačila na podání Lucie Šafářové. V při každém podání si Španělka vytvořila brejkbol. Dva využila a ujala se vedení výsledkem 6:3.

K prvním brejkbolům se Lucie Šafářová dostala až v úvodu druhého setu. Ten druhý dokázala využít a vedla už 3:1. O výhodu ale později přišla, když Muguruzaová v pravou chvíli využila jestřábí oko.

Za stavu 4:4 měla rodačka z Brna další dvě příležitosti sebrat soupeřce podání. O jednu přišla dělovým forhendem, o druhou esem Španělky. Set došel až do tie-breaku, který s velkým vypětím vydřela Španělka. Lucie Šafářová za hodinu a 55 minut podlehla Garbiňe Muguruzaové 3:6 a 6:7.

Petra Kvitová se nemohla v prvním setu opřít o první podání a brzy prohrávala 1:3. Její soupeřka naopak skvěle servírovala, na rozdíl od Kvitové často bodovala po výborném prvním podání a úvodní sadu vyhrála zaslouženě 6:2.

Petra Kvitová úvodní zápas na Turnaji mistryň nezvládla, když prohrála s Kerberovou 0:2 na sety | Foto: Reuters

Druhá sada už byla z pohledu Kvitové mnohem lepší. Česká jednička si ve druhém gamu vypracovala čtyři brejkboly a poprvé v utkání sebrala německé hráčce podání.

Dostala se do vedení 3:0, ale od stavu 4:2 začalo opět trápení na servisu. Kerberová se dostala do vedení 5:4 a podávala na vítězství. Kvitová ale ukázala, že umí zabojovat. Vyrovnala na 5:5 a set nakonec došel do tiebreaku.

Ve zkrácené hře už byla lepší Kerberová. Méně chybovala a proměněním druhého mečbolu vyhrála tiebreak 7:3 a celý zápas 6:2, 7:6.

Výsledky tenisového Turnaje mistryň v Singapuru

Bílá skupina: Muguruzaová (2-Šp.) - Šafářová (8-ČR) 6:3, 7:6 (7:4), Kerberová (6-Něm.) - Kvitová (4-ČR) 6:2, 7:6 (7:3).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít