Šafářová ovládla tenisové Prague Open, otočila finále se Stosurovou

Tenistka Lucie Šafářová po třech letech znovu vyhrála turnaj na kurtech pražské Sparty ve Stromovce. Ve finále proti Samantě Stosurové otočila nepříznivý vývoj a vyhrála 3:6, 6:1 a 6:4. V Praze zlomila sérii nepříznivých výsledků z kraje sezony a díky celkovému vítězství se v žebříčku posune na 13. místo.

Lucie Šafářová na Roland Garros  2015

Lucie Šafářová na Roland Garros 2015 | Zdroj: Reuters

„Je to pro mě moc emotivní, protože před půl rokem jsem ještě ležela v posteli a nemohla jsem se hýbat. Cesta sem byla strašně složitá a jsem strašně šťastná, že se mi podařilo vrátit zrovna tady. Ale doufám, že to je jen start,“ vyznala se Lucie Šafářová publiku ve Stromovce.

Na kurtech Sparty triumfovala Lucie Šafářová znovu po třech letech. V elitní kategorii turnajů WTA jde o její sedmý turnajový titul v kariéře. Zároveň si v Praze vyrovnala letošní zápasovou bilanci na 5:5. Ještě před týdnem totiž byla 0:5.

Češce se nepovedl úvod zápasu. Po rozehrání a losu, který provedla lyžařka Šárka Strachová, si Lucie Šafářová nedokázala udržet svou první servírovací hru. Samantha Stosurová vyzrála na domácí hráčku údery s vyšší rotací a dostala se do vedení 3:0.

Šafářová se v první sadě dostala k jedinému brejkbolu, na něj ale Australanka reagovala dvěma velmi dobrými prvními servisy a po 45 minutách šla do vedení výsledkem 6:3.

„Samantha začla velmi dobře a agresivně. Výborně servírovala, takže jsem čekala na každou příležitost, kteřá přišla ve druhém setu. Byl to boj až do konce,“ zhodnotila zápas pro Českou televizi.

Vyrovnáno bylo za 26 minut. V úvodu druhého setu dostala dvojnásobná vítězka ze Stromovky dárek. Samantha Stosurová totiž při vlastním podání udělala čtyři dvojchyby v jedné hře. Tu poslední proti brejkbolu.

Šafářová při vlastním podání odpověděla dvěma esy a nakročila za vyrovnáním, které dotáhla dostavu 6:1dalším přímým bodem z podání.

Rozhodnutí zápasu přišlo v sedmém gemu třetí sady. Samantha Stosurová potvrdila pověst hráčky, která v důležitých okamžicích propadne nervozitě. Odešlo jí první podání a Šafářová riskantními údery k základní čáře získala klíčový brejk.

Po necelých dvou hodinách napálila Lucie Šafářová na druhou stranu kurtu své 13. a 14. eso v zápase. Jedním si vypracovala mečbol, druhým ho proměnila. Stosurovou porazila pojedenácté v kariéře a do žebříčku si připíše 280, které ji posunou na 13. místo.