Šafářová podávala na vítězství, přesto v Eastbourne končí. Dohrál i Štěpánek

Českým tenistům se dnes na turnaji v Eastbourne nedařilo. S generálkou na grandslamový Wimbledon se rozloučili ve čtvrtfinále Radek Štěpánek i Lucie Šafářová. Druhá jmenovaná podlehla podruhé v kariéře Američance Jamie Hamptonové. Český daviscupový reprezentant nestačil na Itala Seppiho.

Lucie Šafářová

Lucie Šafářová | Foto: David Kubíček

Čtyřiatřicetiletý rodák z Karviné prohrál s loňským finalistou a předloňským šampionem z britského podniku ve dvou setech a poprvé po předchozích čtyřech lépe zvládnutých vzájemných duelech.

Ve svém prvním letošním čtvrtfinále Štěpánek dobře začal a vedl už 3:0, ale stále se na kurtu hledal a první set ztratil. Ve druhé sadě devětadvacetiletý Andrea Seppi už nepustil českého tenistu ani k jednomu brejkbolu a mohl se tak po 73 minutách radovat z výhry 6:4 a 6:2.

Lucie Šafářová poprvé Američance podlehla rovněž po třísetovém boji letos v 1. kole antukového Roland Garros, ale myšlenky na to zahnala ziskem prvního dějství v poměru 6:3 i proto, že dokázala odvrátit sedm brejkbolů a sama využila jediný, který měla.

Na trávě v Eastbourne dvojnásobná vítězka Fed Cupu ve druhém setu podávala za stavu 5:4 na vítězství, ale v utkání o podání přišla a set ztratila ve zkrácené hře.

Šestadvacetiletá Šafářová, která od French Open spolupracuje s trenérem Bobem Steckleym z Kanady, ve třetí sadě ještě dokázala smazat ztrátu a srovnat na 3:3, na další brejk ale už neodpověděla a prohrála.