Šafářová postoupila v Kuala Lumpuru do čtvrtfinále

Česká tenistka Lucie Šafářová porazila ve druhém kole turnaje v Kuala Lumpuru bývalou světovou jedničku Dinaru Safinovou z Ruska 6:3, 4:6 a 6:3. Ve čtvrtfinále se střetne s Francouzkou Bartoliovou.

Tým českých tenistek pro semifinále Fed Cupu v Itálii (zleva Peschkeová, Šafářová, Kvitová, Hradecká) | Foto: Pavel Lebeda - Česká sportovní

Šafářová získala první set, ale ve druhém vypadla z tempa a brzy prohrávala 0:4. Přesto set neodepsala, zabojovala a dokázala vyrovnat na 5:5. Koncovka druhé sady ale přesto patřila Safinové.

V rozhodujícím setu stačil Šafářové jeden brejkbol k vítězství. Své soupeřce nedarovala ani jeden servis a ve čtvrtfinále se může těšit na Francouzku Bartoliovou. Ta smetla Rusku Ivanovovou, když jí povolila pouhé tři hry.

Tenisový turnaj žen v Kuala Lumpuru (tvrdý povrch, 220.000 dolarů):

Dvouhra - 2. kolo: Šafářová (5-ČR) - Safinová (Rus.) 6:3, 4:6, 6:3, Bartoliová (2-Fr.) - Ivanovová (Rus.) 6:2, 6:1, Grothová (4-Austr.) - Doiová (Jap.) 7:6 (8:6), 6:3.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít