Šafářová prožívá nejlepší sezony kariéry. Vyrovnanost přišla s kanadským trenérem

Ze všech českých tenistek předvádí v posledních letech zřejmě nejvyrovnanější výkony a potvrzuje to i teď v Paříži v areálu Rolanda Garrose. Lucie Šafářová tam bude bojovat o postup do čtvrtfinále grandslamového turnaje.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lucii Šafářové pomáhá k dobrým výsledkům i přístup jejího australského trenéra

Lucii Šafářové pomáhá k dobrým výsledkům i přístup jejího australského trenéra | Zdroj: Reuters

Kouč Lucie Šafářové Rob Steckley často se sousedem při zápasech své svěřenkyně na lavičce vtipkuje. Nějaká známka nervozity, urputný či přísný výraz neukazuje. I vypjaté bitvy dokáže sledovat s nadhledem a je dost možné, že tento klid přenáší i na svou svěřenkyni.

„Po téhle stránce mě už tak dobře zná, že ví, kdy jsem nervózní a začne vtipkovat, nebo kdy na mě něco zařvat. Dělá to tak, jak má,“ oceňuje Lucie Šafářová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na vztah Lucie Šafářové a jejího trenéra se zaměřil reportér ČRo Jaroslav Plašil

Ve své kariéře už poznala několik trenérů, před Robem Steckleyem to byla třeba temperamentní Srbka Biljana Veselinovićová.

Najít optimálního kouče, se kterým hráč tráví velkou část roku, není jen tak, ale pokud jde o pracovní vztah Lucie Šafářové a Roba Steckleyho, zdá se, že česká tenistka nešlápla vedle. „Myslím, že jsem vybrala dobře. Zatím se pořád posouvám dopředu.“

Kanadský kouč před časem říkal, že Lucie Šafářová má na to hrát i grandslamové finále. Tak daleko se sice ještě za více než dva roky spolupráce s kanadským trenérem česká tenistka nedostala, ale přesto prožívá nejlepší sezony své kariéry.

Světovou desítku má na dohled a už ví, že může na turnajích bojovat o ty nejvyšší mety. Ověřila si to loni postupem do wimbledonského semifinále a vlastně už prý i dříve. „Zlomové pro mě bylo, že jsem se tady dostala do 4. kola. Od té doby jsem se nakopla vnitřně jsem víc odhodlaná.“

Dnes přesně po roce bude hrát Lucie Šafářová osmifinále na Roland Garros znovu, opět proti ruské soupeřce. Jen místo někdejší grandslamové šampionky Světlany Kuzněcovové to bude tentokrát světová dvojka a obhájkyně loňského titulu Maria Šarapovová.

 

Into 4th round at Roland Garros!! Great match against Sabine! #RG15 #happy #pojd #teamsafarova #letsdothis @robsteckley

Fotka zveřejněná uživatelem Lucie Safarova (@lucie.safarova),Kvě 29, 2015 v 6:01 PDT

Jaroslav Plašil, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme