Šafářově chyběly k postupu na US Open dva míče

Padesátiprocentní úspěšnost měli čeští tenisté ve druhém hracím dni tenisového US Open. Dál jdou Tomáš Berdych a Petra Kvitová, končí naopak Eva Hrdinová a Lucie Šafářová. Posledně jmenované ale chybělo k postupu opravdu málo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lucie Šafářová na US Open | Foto: AFP
Přehrát

00:00 / 00:00

Šafářově chyběly k postupu na US Open dva míče

Lucie Šafářová bojovala proti nasazené Švýcarce Patty Schnyderové statečně. Ve třetím rozhodujícím setu, který došel až do tiebreaku, vedla dokonce 5:2. Přesto to nestačilo. I proto měla přítelkyně Tomáše Berdycha slzy na krajíčku i třičtvrtě hodiny po konci zápasu: "Tak ještě jsem to nerozdýchala. Příprava byla ideální, poslední týdny jsem hrála hrozně dobře. Říkala jsem si jako ano, těžký los, první kolo, ona je nepříjemná, samozřejmě."

Průběžné vedení 5:2 v tiebreaku a přesto následná prohra, to by mohlo svádět k psychickému selhání. To však ale Lucie Šafářová striktně odmítla: "Celý zápas jsem se strašně trápila se servisem. Potom když si člověk nepomůže servisem, je hrozně těžké s ní všechno uhrát zezadu." Zvlášť ve zkrácené hře se kvalita prvního servisu projevuje a to se také nakonec, bohužel pro českou hráčku, potvrdilo. "Tam jakoby ten jeden míč za stavu 6:6, když jsem si vybrala špatnou stranu a ona ji trefila a vlastně mě prohodila. Pak dala dobrý servis a mně to sjelo, trefila jsem to rámem," dodala ke své malé sportovní tragédii Lucie Šafářová.

Radim Sajbot Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme