Šála a rukavice jsou na tenisovém Turnaji mistrů skoro nutné

Kulichy a šály patří většinou k zimním radovánkám, ale v Londýně si je občas navlékají sportovci v hale. Tenistům v Londýně začal prestižní a štědře dotovaný Turnaj mistrů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Berdych v londýnské  hale

Berdych v londýnské hale | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

Brit Murray na úvod porazil Švéda Söderlinga a Švýcar Federer se od devíti hodin večer utká se Španělem Ferrerem. Tomáš Berdych zasáhne do hry až zítra a před duelem s Novakem Djokovičem si hlavně pochvaluje, že je zdravý.

,,Vše zatím probíhá dobře, zdraví drží,“ tuší Tomáš Berdych. Tady v londýnské hale je totiž otázka zdraví na místě, zatímco na hlavním kurtu je celkem teplo, na okolních dvorcích ve vnějším plášti už je zhruba tolik stupňů jako venku. Takže není vzácností vidět tréninkové partnery Tomáše Berdycha v zimní bundě a v kulichu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šála a rukavice jsou na tenisovém Turnaji mistrů skoro nutné

,,Člověk se akorát musí rychle převléct,“ líčí šestý hráč světa. Ale poněkud drsnější klimatické podmínky jsou tou jedinou komplikací, jinak je tady v Londýně o tenisty postaráno důkladně. Včetně osobní ostrahy což je práce svalovce Chrise.

,,Je tu samozřejmě spousta věcí, které na jiných turnajích nejsou. Je to tím, že nás je jen osm a oni tu jsou jen pro nás,“ říká Tomáš Berdych, který může srovnávat, na Turnaji mistrů už byl jednou v Šanghaji. Jako náhradník sice do hry nezasáhl, ale tamní - prý hodně tenisové - prostředí si ještě pamatuje.

,,Já myslím, že tam to bylo jiné díky tomu, že šanghajský areál byl jen tenisový. Je to tam takové útulnější, v chodbách mají teplo.“

Ale v Šanghaji zase tenisté nejezdili na zápasy lodí, jako tady v Londýně, a zatímco cesta po Temži trvá asi 35 minut, po silnici někdy i dvakrát tolik.

,,Bydlíme u London Eye, takže tam sedneme na loď a přijedeme rovnou před halu. Lodí přesně víme, kolik to trvá, ale jednou jsme to jeli autem a byli jsme tam za více jak hodinu.“

Loď zatím Tomáše Berdycha a jeho realizační tým vozila jen k tréninkům, příští cesta už bude zápasová. Českého tenistu čeká Srb Novak Djokovič, který už před utkáním stihl prohlásit, že ho přece jen víc než Turnaj mistrů zajímá finále Davis cupu. Ale to on zřejmě nemyslí úplně vážně.

Berdych v londýnské hale | Foto: Jaroslav Plašil

,,Viděli jsme už, že on tu hru kolem umí moc dobře. V Davis cupu jsou v jiné pozici, hrají finále doma, mají porazitelného soupeře. On už Masters vyhrál, takže k tomu může přistupovat jinak. Ale nevěřím tomu, že by šel na kurt s tím, že by nechtěl zvítězit,“ myslí si Tomáš Berdych.

,,Spíš bych měl jít do zápasu s klidnou hlavou, soustředěný, hrát podle sebe a nekoukat na něj. Když budu hrát v klidu, tak s tím může přijít i dobrý výkon.“ Zmíněnými poučkami se bude Tomáš Berdych řídit v pondělí po patnácté hodině středoevropského času, kdy duel s Novakem Djokovičem rozehraje.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme