Šancí má víc holek, říká k českým tenistkám na Roland Garros Petr Pála

Včera začal druhý grandslam tenisové sezony Roland Garros. Do druhého kola se už dostala Lucie Šafářová, naopak vypadla Eva Birnerová. Dnes se představí hned šest českých tenistů, jedním z nich bude i sedmý nasazený Tomáš Berdych.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

L. Hradecká (vlevo) s A. Hlaváčkovou s pohárem za triumf na Roland Garros | Zdroj: ČTK

Antukové kurty na Roland Garros zná dobře i bývalý výborný deblista Petr Pála. Před jedenácti lety se dokonce dostal v Paříži s Pavlem Víznerem do finále, v tom ale český pár neuspěl.

Momentálně působí Pála jako trenér českého fedcupového družstva, se kterým loni tuto soutěž ovládl. Lepší je ale podle něj hrát finále jako hráč.

„Dodneška mě mrzí, že už jsme se pak do finále nikdy nedostali a nemohli tu porážku napravit. A navíc jsme ještě prohráli ve finále Masters. To mě v té kariéře trošku mrzí, že jako hráč jsem nikdy nevyhrál takto důležitá utkání. Ale samozřejmě těší vítězství v loňském Fed Cupu,“ srovnal Pála.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Petrem Pálou mluvil o začínajícím tenisovém Roland Garros v Ranním interview Jiří Chum

Z pochopitelných důvodů máte teď dobře zmapovaný ženský tenis. Které z českých hráček bude pařížská antuka vyhovovat?

Nedívám se nikdy moc dopředu na vylosování, jenom na první kolo. Ani jako hráč jsem se nikdy nedíval. Doufám, že se bude dařit všem holkám. Samozřejmě největší šance má Petra Kvitová. Nemám rád říkat to dopředu, ale určitě má šanci víc holek.

Petra Kvitová se v prvním kole postaví až zítra Australance Bartyové a jako nasazená čtyřka má poměrně hratelný los. Se kterými soupeřkami by měla mít při jejich formě výraznější problémy?

Momentálně víme, jak hraje Serena Williamsová. Maria Šarapovová a Viktoria Azarenková hrají momentálně určitě nejlépe. Takže všechny řadím do této skupiny. Uvidíme, jak se bude dařit Číňance Li Na, těch hráček je určitě spousta. Když je Serena Williamsová ve formě a fit, tak je myslím nejnebezpečnější hráčkou.

Jaký je podle vás přechod z modré antuky na tu klasickou červenou? Máte nějaké ohlasy v tomto ohledu na nedávný turnaj v Madridu?

Co jsem měl možnost mluvit s trenérem Petry Kvitové nebo třeba s Luckou Hradeckou a některými kluky, tak to bylo hodně rychlé. Ale v Madridu je to hodně rychlé kvůli nadmořské výšce. Pamatuji si, že když jsem tam ještě hrál, tak to vždy letělo. Ta modrá antuka, co jsem slyšel, byla trošku jiná a víc klouzala. Uvidíme, i když Roland Garros není úplně typická antuka, říká se, že je to pocukrovaný beton, takže je to rychlé. A bude záležet i na počasí. Je rozdíl, jestli je pod mrakem a zima, nebo vedro.

Tomáš Berdych na prvním grandslamu sezóny nepodal po utkání ruku Španělu Almagrovi a diváci mu to pak dávali poznat. Jací fanoušci jsou v tomto ohledu Francouzi?

Francouzi jsou jako diváci nepříjemní, zvlášť když hraje tenista proti jejich miláčkům. Takže je určitě potřeba zůstat v klidu a nedávat jim nějakou záminku, aby fandili soupeři. Někdy se přikloní k outsiderovi, což v případě Tomáše Berdycha může být. Měl tam několik těžkých utkání právě s domácími hráči, tak doufejme, že to zvládne a půjde co nejdál.

Jiří Chum, Martin Charvát, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme