Šarapovová ovládla na TM Bílou skupinu, smetla i Stosurovou

Ruská tenistka Maria Šarapovová zvládla na Turnaji mistryň v Istanbulu i třetí zápas a porazila Australanku Samanthu Sotsurovou, která zaskočila za nemocnou Petru Kvitovou, po setech 6:0 a 6:3. Šarapovová tak ovládla Bílou skupinu a postupuje do semifinále.

Maria Šarapovová z Ruska postoupila jako vítězka Bílé skupiny na Turnaji mistryň do semifinále | Zdroj: ČTK

Červenou skupinu bez ztráty jediného setu vyhrála Američanka Serena Williamsová, která se v semifinále utká s Agnieszkou Radwaňskou z Polska, která je druhou postupující z Bílé skupiny. Šarapovovou čeká v boji o postup do finále světová jednička Victoria Azarenková, která porazila Číňanku Li Na.

Šarapovová se proti Stosurové představila ve vynikající formě, první set vyhrála za pouhých 22 minut a Australance povolila uhrát jen pět fiftýnů. Ve druhé sadě Stosurová mírně vzdorovala zejména díky zlepšenému podání, ale na skvěle hrající Rusku ani tak nestačila.

To Victoria Azarenková měla s Li Na mnohem více práce, v utkání si dokonce připsala méně vítězných úderů než Číňanka, ale nakonec vybojovala výhru po setech 7:6 a 6:3. Agnieszka Radwaňská zdolala Italku Saru Erraniovou 6:7, 7:5 a 6:4. Zápas trval tři hodiny a devětadvacet minut, což je nový rekord Turnaje mistryň.

Tenisový Turnaj mistryň v Istanbulu (tvrdý povrch, dotace 4,95 milionu dolarů):

Dvouhra:

Bílá skupina:

Šarapovová (2-Rus.) - Stosurová (9-Austr.) 6:0, 6:3, Radwaňská (4-Pol.) - Erraniová (7-It.) 6:7 (6:8), 7:5, 6:4.