Šarapovovou opouští dlouholetý sponzor. Kvůli dopingu možná přijde i o olympiádu

Ukončí sezonu? Nebo dokonce celou kariéru? Nebo oznámí, že je těhotná? I takové byly spekulace, když tenistka Maria Šarapovová oznámila, že svolává tiskovou konferenci. Na ní ale překvapila, když se přiznala k velké chybě - k dopingu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Maria Šarapovová na tiskové konferenci | Zdroj: Reuters

„Před několika dny jsem dostala dopis od Mezinárodní tenisové federace, že jsem neprošla dopingovou zkouškou na Australian Open. Beru za to plnou zodpovědnost, posledních deset let jsem brala látku meldonium, která nebyla na seznamu světové antidopingové agentury. Od letošního roku na něm ale je a já to nevěděla,“ prohlásila na tiskové konferenci Maria Šarapovová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Maria Šarapovová přiznala na tiskové konferenci pochybení při užití zakazáné látky

Jedna s nejlepších tenistek světa se snaží dívat do budoucna, ale zatím není jasné, jaký trest může dostat. V dopingovém světě se seznamy zakázaných látek čas od času mění a tato administrativní drobnost může stát Šarapovovou značnou část kariéry.

Přitom tenisté a tenistky mají dopingové komisaře za zády prakticky pořád a tak je minimálně překvapivé, že si Šarapovová nedala pozor.

„Sportovec si musí dávat pozor a vypisovat patřičné formuláře. V telefonu existuje aplikace, ve které musí neustále dávat vědět, kde se zrovna nachází. To je samozřejmě nepříjemné, když se vám najednou změní plány,“ popisuje tenisový trenér Jiří Vaněk aplikaci.

Šarapovová neprošla dopingovou zkouškou. Užití zakázaného léku přiznala

Číst článek

V ní hráči mohou průběžně měnit místa, kde je dopingoví komisaři mohou zastihnout. Šarapovové ale minimálně jedna aplikace v telefonu chyběla. A to ta, která aktualizuje seznam zakázaných látek.

Šarapovová by nerada přišla o Olympisjké hry v brazilském Riu, kterým v poslední době podřídila prakticky vše. Dokonce se vrátila do ruského fedcupového týmu. Nicméně aby se jí to podařilo, musel by její trest být kratší než pět měsíců. A to si leze jen těžko představit.

Ruská tenisová superstar přišla hned den po oznámení dopingu o svého dlouholetého sponzora firmu Nike. Ta uvedla, že po dobu vyšetřování celého případu s ní přerušuje spolupráci.

„Jsme smutní a zklamaní ze zprávy o Marii Šarapovové. Rozhodli jsme se ukončit s ní spolupráci po dobu vyšetřování, situaci budeme sledovat,“ oznámil Kejuan Wilkins, mluvčí firmy vyrábějící převážně sportovní oblečení a potřeby.

Stanislav Zbyněk, František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme